Start Lublin - Żubry Białystok 74:68. Przestali trafiać.

Sylwia Kowalczyk
Marek Kubiak żałuje końcówki meczu w Lublinie
Marek Kubiak żałuje końcówki meczu w Lublinie Fot. Archiwum
Trzecią porażkę z rzędu poniosły pierwszoligowe Żubry Białystok. Tym razem podopieczni trenera Marka Kubiaka nie sprostali Startowi Lublin, przegrywając na wyjeździe 68:74.

Podlasianie pojechali bez Tomasza Kujawy. Kapitan naszego zespołu zmaga się z kontuzją łydki i jego brak jest poważnym osłabieniem drużyny.

W spotkaniu ze Startem na początku ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Zalewski. Goście prowadzili 7:4, a wszystkie oczka rzucił właśnie skrzydłowy.

Wiele się działo

Długo żadnej z ekip nie udawało się uzyskać większej przewagi. Jak któraś drużyna odskakiwała, rywale szybko odrabiali straty. Dopiero w końcówce trzeciej kwarty Start Żubrom uciekł. Białostoczanie wygrywali 51:50 i w ciągu ponad dwóch minut pozwolili sobie rzucić 13 oczek, nie trafiając przy tym ani razu.

- To był kluczowy moment w tym spotkaniu. Potem odrobiliśmy straty dzięki trójkom Michała Zalewskiego. Doszliśmy rywala na trzy punkty i mieliśmy jeszcze dużo czasu. Wiele się działo, wypracowywaliśmy sobie dobre pozycje, ale nie wpadało. Niestety, skuteczność nas zawodziła - ocenia trener Kubiak. - Graliśmy ambitnie, włożyliśmy w ten mecz serce, ale widać było brak Tomka. Szkoda że nam się nie udało, bo spotkanie było do wygrania - kończy opiekun białostoczan.