II liga koszykarzy. Na Turze było trochę nerwowo. Żubry z pewnym zwycięstwem

Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok po raz drugi w sezonie pokonali Ochotę Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
Dobrze rozpoczęły rok koszykarskie drużyny z województwa podlaskiego. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał u siebie Trójkę Żyrardów 83:81, a zespół Enea Żubry Chorten Białystok wygrał na wyjeździe z Ochotą Warszawa 91:73.

Dobrze weszły w 2024 roku koszykarskie drużyny Podlasia. I Tur Basket Bielsk Podlaski i Enea Żubry Chorten Białystok zanotowały na swoich kontach zwycięstwa.

Białostocka drużyna, prowadzona przez trenera Krzysztofa Kalinowskiego, pewnie wygrała z Ochotą Warszawa na wyjeździe 91:73. Najwięcej punktów dla białostoczan zdobyli w tym meczu zawodnicy, którzy weszli z ławki: Mikołaj Styczeń - 20 punktów oraz Hubert Wyszkowski - 18.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski także wygrali, ale ich mecz przyniósł więcej emocji. W pierwszej kwarcie goście wygrywali 15:8 i 18:10 w 7 minucie gry. Dopiero w końcówce trafienie Jakuba Grigoruka doprowadziło do remisu 20:20, a rzut wolny Jana Lipińskiego wyprowadził Tura na prowadzenie 21:20.

W drugiej kwarcie Tur wygrywał, po trafieniu Łukasza Kuczyńskiego, 32:23 w 14 minucie. Goście jednak wyrównali na 37:37. Jeszcze przed przerwą gospodarze uzyskali przewagę sześciu punktów, które zniwelował do trzech oczek rzut za trzy punkty Odolczyka.

W trzeciej kwarcie Tur uzyskał wyraźną przewagę. Gdy za trzy punkty trafił Piotr Bobka było już 64:61, a po takim samym rzucie Pavlo Banderenki bielszczanie prowadzili już 73:60.

Emocjonująca była ostatnia kwarta. Goście systematycznie zaczęli niwelować stratę do Tura i na cztery sekundy przed końcem po trafieniu za trzy punkty Marcina Wieczorkowskiego Tur wygrywał tylko 82:81. W kolejnej akcji faulowany Wojciech Jakubiak wykorzystał jeden rzut wolny i goście nie zdołali już wyrównać. Tur wygrał 83:81.

Tur Basket Bielsk Podlaski - UKS Trójka Żyrardów 83:81 (21:20, 26:24, 26:16, 10:21).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak, Aaron Weres 3, Wojciech Jakubiak 14, Pavlo Bandarenko 7, Łukasz Kuczyński 16, Piotr Bobka 14, Jakub Grigoruk 10, Jan Lipiński 3, Patryk Milewski 10, Marcin Mar4czuk 5, Mariusz Rapucha 1.

MKS Ochota Warszawa - Enea Żubry Chorten Białystok 73:91 (20:21, 18:25, 20:29, 15:16).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 8, Maciej Bębeniec 7, Krystain Tyszka 13, Karol Obarek 6, Arkadiusz Zabielski 10, Jakub Więcko 4, Hubert Wyszkowski 18, Bartosz Strażewicz, Maurycy Kłos, Mikołaj Styczeń 20, Paweł Trypus 5.