Zespół Enea Żubry Chorten Białystok nie dał rady koszykarzom z Pruszkowa. Druga porażka białostoczan w II lidze

Enea Żubry Chorten Białystok poniosły drugą porażkę w II lidze. W Białymstoku przegrały ze Zniczem Pruszków Wojciech Wojtkielewicz
W zaległym spotkaniu piątej kolejki II ligi koszykarzy drużyna Enea Żubry Chorten Białystok przegrała ze Zniczem Basket Pruszków 85:91. Była to druga porażka podopiecznych trenera Krzysztofa Kalinowskiego w bieżących rozgrywkach.

Pierwsza kwarta należała do białostoczan. To gospodarze jako pierwsi zdobyli punkty i po trafieniach Huberta Wyszkowskiego i za trzy punkty Karola Obarka prowadzili 5:0. Goście szybko odpowiedzieli doprowadzając do remisu 5:5 w drugiej minucie. Później nastąpił bardzo dobry okres skutecznej gry białostoczan, którzy w 7 minucie, po wsadzie Wyszkowskiego, wygrywali różnicą 11 punktów - 20:9. Zniczowi udało się odrobić nieco stratę, ale po 10 minutach to Żubry były górą (24:18).

W drugiej kwarcie trafienia za trzy punkty Karola Obarka i Pawła Śpicy pozwalały Żubrom utrzymywać prowadzenie (13 min. 30:23). Niestety, błędy białostoczan, straty i słaba skuteczność przy dobrej grze gości spowodowały, że Znicz w 15 minucie doprowadził do remisu 30:30. Kolejne minuty były bardzo wyrównane, a zdobycze punktowe z rzutów wolnych Pawła Śpicy pozwoliły Żubrom zachować do przerwy minimalne prowadzenie 44:43.

Po zmianie stron inicjatywa przeszła w ręce gości. Od stanu 51:50 dla Żubrów zdobyli 10 punktów z rzędu i objęli 10-punktowe prowadzenie 60:51. Serię Znicza przerwał dopiero Styczeń i w 27 minucie było 53:60. Cztery punkty Obarka w końcówce trzeciej kwarty zniwelowały przewagę - 60:62, ale "trójka" Marcela Kapuścińskiego dała Zniczowi pięciopunktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą 60:65.

W emocjonującej czwartej kwarcie w 35 minucie Żubry prowadziły po rzucie Macieja Bębeńca 75:73. I ponownie nastąpiła seria 10 punktów z rzędu Znicza, który na trzy minuty przed końcem wygrywał 83:75. Po dwóch trójkach koszykarzy gości było 89:79. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego nie kapitulowali, trafił za trzy punkty Śpica, Tyszka dorzucił "oczka" akcją 2+1 i na 40 sekund przed ostatnią syreną było 85:91. Do końca obie drużyny już nie zdobyły punktów i Znicz wyjechał z Białegostoku ze zwycięstwem.

Enea Żubry Chorten Białystok - Znicz Pruszków 85:91 (24:18< 20:25, 16:22, 25:26)
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 15, Krystian Tyszka 16, Hubert Wyszkowski 12, Karol Obarek 19, Arkadiuz Zabielski 7, Mikołaj Styczeń 12, Maciej Bębeniec 4.