Klasa okręgowa. KS Wasilków strzelił siedem goli

Anatol Chomicz
Piłkarze z Wasilkowa (niebieskie stroje)  strzelili Kolejarzowi siedem goli
Piłkarze z Wasilkowa (niebieskie stroje) strzelili Kolejarzowi siedem goli Anatol Chomicz
Do kilku pogromów doszło w podlaskiej okręgówce. KS Wasilków wygrał 7:0 z Kolejarzem, KS Sokoły - 6:0 z Sudovbią, a Magnat - 5:0 z Narwią.

- Mimo wysokiego wyniku nie było wcale tak łatwo. To rywale na początku stworzyli sobie dwie dobre sytuacje podbramkowe - relacjonuje opiekun gospodarzy Artur Woroniecki. - Zresztą do końca Kolejarz szukał szansy, chociażby na honorowe trafienie i należą się mu za to słowa pochwały - dodaje.

W pierwszej połowie ekipę z Czeremchy pogrążyli bliźniacy. Dwa gole strzelił Krystian Rybnik, a na 3:0 podwyższył jego brat Sebastian.

Potem dwie bramki zdobył weteran Dariusz Petruk, a dzieła zniszczenia dokończył dwoma trafieniami Łukasz Postołowicz.

Sokoły bardzo szybko podniosły się po klęsce 0:9 z Piastem Białystok i zaskakująco wysoko rozbiły Sudovię Szudziałowo.
- Ta porażka to efekt naszej niefrasobliwości w obronie. Robiliśmy gospodarzom prezenty, a oni je wykorzystywali - tłumaczy szkoleniowiec zespołu z Szudziałowa Krzysztof Bach.

W Juchnowcu Narew Choroszcz skuteczny opór stawiała liderowi do 50. minuty. Potem jednak Magnat odzyskał skuteczność i strzelił pięć goli.

WYNIKI 25. KOLEJKI

Magnat Juchnowiec - Narew Choroszcz 5:0 (0:0).
Bramki: 1:0 - Szychowski (51), 2:0 - Czajkowski (65), 3:0 - Bielski (73), 4:0 - Zysk (89), 5:0 - Horodeński (90).

KS Wasilków - Kolejarz Czeremcha 7:0 (4:0).
Bramki: 1:0 - K. Rybnik (5), 2:0 - K. Rybnik (20), 3:0 - S. Rybnik (40), 4:0 - Petruk (44), 5:0 - Petruk (47), 6:0 - Postołowicz (62), 7:0 - Postołowicz (72).

Korona Dobrzyniewo - Pomorzanka Sejny 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Woźniakowski (34), 0:2 - Macianis (55-karny).

Krypnianka Krypno - Sokół II Sokółka 1:2 (1:0).
Bramki: 1:0 - Orłowski (11), 1:1 - Kul (81), 1:2 - Kul (88).

Polonia Raczki - Gieret Giby 0:3 (0:0).
Bramki: 0:1 - Kubas (63), 0:2 - Mickiewicz (86), 0:3 - Śliwiński (90-karny).

KS Sokoły - Sudovia Szudziałowo 6:0 (3:0).
Bramki: 1:0 - Polowczyk (5), 2:0 - Radziszewski (9), 3:0 - Zieliński (43), ,4:0 - Radziszewski (64), 5:0 - Zieliński (77), 6:0 - Lisowski (88).

Rudnia Zabłudów - Piast Białystok 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Brodowski (45), 1:1 - Marczyk (76-karny).

Orlęta Czyżew - Forty Piątnica 0:0.