IV liga: Warmia - Wigry 2:1, Ruch - KS Wasilków 1:1. W Polsce jest już tylko jeden czwartoligowiec bez porażki

Wigry Suwałki straciły miano drużyny niepokonanej i do lidera z Wasilkowa tracą trzy punkty Wojciech Wojtkielewicz
Wigry Suwałki przez 22. kolejki szczyciły się mianem drużyny niepokonanej w sezonie 2023/24. Passę Biało-Niebieskich przerwała Warmia Grajewo, wygrywając u siebie 2:1. W innym czwartoligowym hicie Ruch Wysokie Mazowieckie zremisował u siebie 1:1 z liderującym KS-em Wasilków, który dzięki temu powiększył przewagę nad suwalczanami do trzech punktów.

W Grajewie frekwencja na trybunach, kibicowska oprawa z obu stron, godne były wyższej ligi, a na boisku trwała zacięta walka, w której Warmia nie ustępowała faworyzowanym Wigrom. Do przerwy pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele, za to po zmianie stron obie drużyny coraz więcej sił rzucały do ataku.

IV liga. Wigry zaczęły, Wilczki skończyły

Konkretniejsze były Wigry. Najpierw Filip Kozłowski trafił piłką z niewielkiej odległości w słupek. W 67. minucie Bartosz Gużewski wyłożył piłkę Maciejowi Makuszewskiemu, a ten płaskim uderzeniem niemal z linii pola karnego dał gościom prowadzenie. Radość Biało-Niebieskich nie trwała długo, Wilczki nacisnęły, miały kilka stałych fragmentów gry i po rzucie rożnym wyrównały, po trafieniu
Michała Kosikowskiego.

Suwalczanie próbowali powalczyć o zwycięstwo, ale zamiast tego nadziali się na zabójcza kontrę. Piłkarze z Grajewa przechwycili futbolówkę pod własnym polem karnym, ruszyli prawą stroną i za moment znakomite podanie dostał Michał Domański, który wykorzystał niezdecydowanie bramkarza rywali Jakuba Kanclerza i dał Warmii prowadzenie. Wilczki nie pozwoliły już sobie odebrać triumfu, a ich przeciwnicy kończyli potyczkę w dziesiątkę, po czerwonej kartce (za dwie żółte) dla Kacpra Głowickiego.

IV liga. Ruch i KS Wasilków szanują remis

Po porażce Wigier jedynym nie tylko w województwie podlaskim, ale i w całym kraju niepokonanym czwartoligowcem pozostał KS Wasilków, który po trudnym meczu wywiózł punkt z Wysokiego Mazowieckiego. Ruch na prowadzenie w 72. minucie wyprowadził jego grający trener Kamil Jackiewicz, który niewiele wcześniej pojawił się na boisku. Wkrótce potem wyrównał niezawodny Jan Pawłowski.

Po mecz szkoleniowcy obu ekip podkreślali, że liczyli na więcej, ale wynik nie krzywdzi żadnej ze stron.

- Wygrana pozwoliłaby nam zmniejszyć dystans do Wasilkowa i doskoczyć do Wigier. Szkoda, ale remis w meczu z bardzo rzadko tracącym punkty liderem nie jest zły - mówi Kamil Jackiewicz z Ruchu.

- Przy wyniku z Grajewa mogliśmy odskoczyć Wigrom już na pięć punktów i na pewno odczuwamy niedosyt. Szczególnie, że nie możemy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy w drugiej połowie. Szanujemy jednak punkt, bo wynik mógł się rozstrzygnąć na obie strony - ocenia trener Wasilkowa Michał Hryszko.

Warto też podkreślić kolejne wiosenne zwycięstwo MOSP-u Białystok, który niespodziewanie wygrał na wyjeździe 1:0 z Turem Bielsk Podlaski. Bramkę na wagę triumfu gości zdobył efektownym uderzeniem w doliczonym czasie gry Szymon Turczewski.

WYNIKI 23. KOLEJKI

• Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Wasilków 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Jackiewicz (72), 1:1 - Pawłowski (77).
  • Warmia Grajewo - Wigry Suwałki 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Makuszewski (67), 1:1 - Kosikowski (70), 2:1 - Domański (84).
  • Tur Bielsk Podlaski - MOSP Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Turczewski (90).
  • Promień Mońki - Czarni Czarna Białostocka 0:0.
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Sparta 1951 Szepietowo 3:2 (1:2). Bramki: 1:0 - Michajłow (1), 1:1 - Kacprowski (8), 1:2 - Jarmołowicz (27), 2:2 - samobójcza (60), 3:2 - Moczulski (79).
  • Orlęta Czyżew - KS Grabówka 2:2 (0:0). Bramki: 1:0 - Jastrzębski (47), 1:1- Maciejuk (72-karny), 2:1 - Jaźwiński (88), 2:2 - Maciejuk (90).
  • Wissa Szczuczyn - Krypnianka Krypno 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 - Dzięgielewski (16), 2:0 - Dzięgielewski (27), 2:1 - Charytonow (31), 3:1 - Zalewski (68), 3:2 - Snarski (81).
  • 14 kwietnia (niedziela): Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Michałowo (godz. 14), KS Śniadowo - Cresovia Siemiatycze (17).

1. KS Wasilków 23 63 100-18
2. Wigry Suwałki 23 60 101-26
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 23 56 72-27
4. Warmia Grajewo 23 51 78-23
5. Tur Bielsk Podlaski 23 43 41-28
6. Wissa Szczuczyn 23 35 50-47
7. MOSP Białystok 23 34 37-43