II liga koszykarzy. Zwycięstwo Tura prezentem dla trenera. W Białymstoku Żubry zdobywają 100 punktów

Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok są liderami rozgrywek II ligi
Koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok są liderami rozgrywek II ligi Wojciech_wojtkielewicz
W sobotę trener Tura Basket Bielsk Podlaski Rafał Król obchodził 36 urodziny. Nie wypadało więc, by jego koszykarze popsuli mu święto. Tur Basket pokonał Isetię Białołęka 94:76. W Białymstoku zaś Enea Żubry Chorten Białystok zwyciężyła Speed sport Wołomin 100:74.

W Bielsku Podlaskim, po dość wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugich 10 minutach miał miejsce koncert rzutów za trzy punkty wygrany przez gospodarzy. Tur Basket zakończył pierwsza połowę zwycięstwem i przewagą sześciu punktów 41:35.

W trzeciej kwarcie goście odrobili straty i bielszczanie prowadzili już tylko 62:61. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 10 minutach sobotniego meczu. Podopieczni trenera Rafała Króla świetnie byli dysponowani w rzutach za trzy punkty. Zza linii trójek trafiali Łukasz Kuczyński, Wojciech Jakubiak i Aaron Weres. Tur uzyskał znaczącą przewagę w końcówce wygrywając 94:76.

W Białymstoku aż takich emocji nie było. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego znów rzucili rywalom 100 punktów wygrywając z zespołem Speed basket Wołomin 100:74.

Enea Żubry Chorten Białystok - Speed sport Wołomin 100:74 (31:14, 20:18, 34:19, 15:23).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 20, Maciej Bębeniec 14, Karol Obarek 11, Krystian Tyszka 7, Arkadiusz Zabielski 12, Jakub Więcko, Bartosz Strażewicz 1, Maurycy Kłos 2, Jan Świtaj 2, Hubert Wyszkowski 9, Mikołajk Styczeń 12, Paweł Trypus 10.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Isetia Białołęka Warszawa 94:76 (22:18, 19:17, 21:26, 32:15).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 15, Aaron Weres 13, Wojciech Jakubiak 12, Łukasz Kuczyński 21, Pavlo Bondarenko 6, Piotr Bobka 7, Filip Parfieniuk, Jakub Grigoruk 8, Jan Lipiński 1, Patryk Milewski 11.