Turniej siatkówki plażowej - Zalew Cup

(pt)
Zwycięskie dziewczyny z zespołu Szuba Team
Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zawodnikom startującym w pierwszym Turnieju Siatkówki Plażowej "Zalew Cup", który odbył się 8 sierpnia na zalewie w Karpowiczach (gmina Suchowola).

Zawody zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli. Oprócz pogody dopisała także obsada, ponieważ do walki stanęło blisko 60 zawodników z 12 męskich i 4 damskich drużyn. Siatkarze mogli liczyć na gorący doping plażowiczów, tłumnie odpoczywających tego dnia nad zalewem.

Grano systemem siatkówki plażowej 3-osobowej z punktacją brazylijską (1 set do 15 punktów). Emocji nie brakowało w żadnym spotkaniu.

W turnieju kobiet najlepsze okazały się dziewczyny z drużyny Szuba Team, który grał w składzie Szubzda Joanna, Szewczul Joanna, Karbońska Kamila.

Natomiast w turnieju mężczyzn zwyciężyli zawodnicy Best Boys w składzie Szubzda Szczepan, Sebastian Jagur, Artur Kiersnowski i Karol Grabowiecki.

Na zakończenie zwycięzcy turnieju kobiet i mężczyzn rozegrali mecz o Puchar Kota ufundowany przez sponsora - sklep Biebrza w Karpowiczach. Ku uciesze zebranych kibiców zwycięstwo odniosły dziewczyny z Szuba Team.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Szubzda Joanna (Szuba Team), zaś najlepszym siatkarzem został najmłodszy uczestnik Szubzda Szczepan (Best Boys).