Szachy. Zespół Szkół Integracyjnych: XIX Białostocka Liga Szachowa

Martyna Tochwin [email protected] tel. 85 711 22 87
Szymon Zajkowski rozegrał siedem partii zdobywając 7 punktów. Tym samym jako jedyny spośród 103 zawodników ukończył turniej wygrywając wszystkie partie. Kolejne ligowe zmagania szachistów już 12-13 października. Józef Bochenko
Szachiści Klubu Szachowego Orient Sokółka sukcesem zainaugurowali start w XIX Białostockiej Lidze Szachowej - cieszy się Józef Bochenko, trener sokólskich szachistów.

Piękny wynik w I rundzie osiągnął Szymon Zajkowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce. Młody zawodnik zajął pierwsze miejsce w grupie liczącej aż 103 zawodników.

- Szymon rozegrał wszystkie siedem partii zdobywając 7 pkt i jako jedyny zawodnik ukończył turniej wygrywając wszystkie pojedynki - mówi Józef Bochenko.

Pierwszą rundę Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej rozegrano w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku. Zawody odbyły się w miniony weekend.

W rozgrywkach uczestniczą szachiści województwa podlaskiego reprezentujący przedszkola, szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne i wyższe. Rozgrywki ligi składają się z ośmiu spotkań w ciągu roku szkolnego 2013/14. Prowadzone są systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosi po 15 minut dla każdego zawodnika na rozegranie partii.

Edycje rozgrywane są w oddzielnych grupach wiekowych dziewcząt i chłopców.
Następna runda Białostockiej Ligi Szachowej odbędzie się 12 i 13 października.

Gospodarzem spotkania będzie ponownie Zespół Szkół Integracyjnych w Białymstoku.
Pozostali młodzi szachiści reprezentujący szkoły sokólskie, zajęli następujące miejsca:

Chłopcy: grupa do 10 lat:

8 miejsce. Marcin Kułak Szkoła Podstawowa nr 1 - 5 pkt.