Superpuchar dla Jagiellonii, Lech Poznań przegrał 1:0. Strzelił Frankowski. (3 x wideo, zdjęcia)

Jagiellonia Białystok fetuje zwycięstwo
Jagiellonia Białystok fetuje zwycięstwo fot. Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok zdobyła Superpuchar Ekstraklasy SA. Po golu Tomasza Frankowskiego z 83. minuty Jaga wygrała 1:0 z Lechem Poznań.

Transmisję telewizyjną na żywo znajdziesz TUTAJ.

W wyjściowym składzie Jagi są cztery zmiany w porównaniu do meczu Ligi Europejskiej z Arisem Saloniki. Oficjalny debiut wśród żółto-czerwonych zaliczają Krzysztof Hus i Przemysław Trytko. Mocno przemeblowany do gry przystępuje Lech.

W pierwszej połowie więcej sytuacji podbramkowych ma Lech, ale Grzegorz Sandomierksi broni bez zarzutu. Po zmianie stron częściej przy piłce są żółto-czerwoni,, którzy wreszcie dopinają swego. W 83. minucie dośrodkowuje Jarosław Lato, a Tomasz Frankowski strzałem głową daje białostoczanom prowadzenie.

Lech nie zdołał już wyrównać, mimo kapitalnej sytuacji, jaką w doliczonym czasie gry miał Joel Tshibamba. Pozyskany z Arki Gdynia napastnik nie trafił z metra do pustej bramki.

WYNIK;
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Frankowski (83). Żółte kartki: Kupisz, Kaszczelan, Sandomierski - Kikut, Wilk, Możdżeń. Sędziował: Marai Al Awaji (Arabia Saudyjska). Widzów: 6 tys.
Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Skerla, Cionek, Hus, Grosicki, Hermes (46. Kascelan), Grzyb, Kupisz (75. Frankowski), Burkhardt, Trytko (46. Lato).
Lech: Buric - Djurdjevic (17. Kamiński), Bosacki, Ledezma, Kikut , Peszko (70. Stilic), Zapotoka (46. Mikołajczak), Możdżeń, Wilk, Kriwiec, Tshibamba.