Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 1:1 (2 x wideo i zdjęcia)

(kw)
Jagiellonia przywiezie z Bytomia cenny punkt.
Jagiellonia przywiezie z Bytomia cenny punkt. Fot. Wojciech Oksztol
Polonia Bytom zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok w meczu 14. kolejki ekstraklasy piłkarskiej.

Jagiellonia na początku grała fatalnie w defensywie. W 4. minucie debiutujący w żółto-czerownych barwach Grzegorz Szamotulski uprzedził Michała Zielińskiego. Potem był już jednak bezradny, kiedy Szymon Sawala wykorzystał precyzyjne dogranie Marcina Radzewicza. Białostoccy obrońcy stali i przyglądali się całej akcji.
Na szczęście były to jedyne godne odnotowania akcje bytomian. Od tego momentu dominowali goście. Bardzo groźny był Tomasz Frankowski, któremu kilka razy niewiele brakowało do zaskoczenia Wojciecha Skaby. Gospodarze mieli wielkie problemy z powstrzymaniem aktywnego Kamila Grosickiego, drugą linią mądrze dyrygowali Brazylijczycy Hermes i Bruno.

Ale wyrównanie nie padało aż do 38. minuty. Wtedy po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Jarecki, z kilku metrów zaskakując golkipera przeciwników.

Od początku drugiej odsłony zaatakowali jagiellończycy. Niestety, brakowało dokładnego ostatniego podania lub celnego strzału. Okres przewagi przerwała kontuzja Hermesa. Bez niego goście nie rządzili już tak środkową strefą boiska i coraz więcej do powiedzenia mieli gracze Jurija Szatałowa. Na dodatek w głupi sposób żółtą kartkę zarobił Bruno. A że była to już czwarta taka sytuacja w tym sezonie, to Brazylijczyka zabraknie w następnym spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Jagiellonia z każą chwilą coraz rzadziej była przy piłce i głębiej była spychana do defensywy. W 78. minucie powinno być 2:1 dla Polonii. Grzegorz Podstawek w sobie tylko znany sposób nie trafił z trzech metrów do pustej bramki i Jaga wywalczyła w Bytomiu punkt.

Opinie po meczu przeczytasz w sobotnim papierowym wydaniu "Kuriera Porannego".

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1). Bramki:1:0 - Sawala (16), 1:1 - Jarecki (38). Żółte kartki: Killar - Hermes, Bruno. Sędziował: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów: 4 tys.

Polonia: Skaba - Hricko, Killar, Klepczyński, Kotrys, Sawala, R. Grzyb, T. Nowak (63. Trzeciak), Radzewicz (71. Tomasik), Podstawek, Zieliński (71. Bazik).

Jagiellonia: Szamotulski - Lewczuk, Skerla, Cionek, Król, Grosicki, Hermes (70. Stano), Bruno, Jarecki (78. Gevorgyan), Jezierski (38. Reich), Frankowski.