Centralna Liga Juniorów U-17. Nie chowali się za podwójną gardą i w nagrodę pokonali Legię

Jakub Laskowski
Maciej Twarowski (na pierwszym planie) i jego koledzy z Jagiellonią kończą pierwszą rundę na pozycji wicelidera Wojciech Wojtkielewicz
W zaległym meczu 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali na wyjeździe Legię Warszawa 1:0.

- Każde zwycięstwo cieszy, ale pokonanie Legii na jej terenie smakuje podwójnie - mówi Wojciech Kobeszko, szkoleniowiec jagiellończyków. - Od początku kontrolowaliśmy ten mecz i zasłużenie zgarnęliśmy trzy punkty. Żałujemy trochę niewykorzystanych okazji, bo zwycięstwo mogło być bardziej okazałe - dodaje.

Żółto-Czerwoni szybko dali do zrozumienia przeciwnikom, że do stolicy nie przyjechali chować się za podwójna gardą. Goście w pierwszej połowie byli drużyną zdecydowanie lepszą, co przełożyło się na kilka stuprocentowych okazji. Niestety, piłka po strzałach Eryka Matusa i Mateusza Gdowika mijała bramkę warszawskiej ekipy.

Na szczęście, w drugiej połowie na boisku pojawił się Przemysław Chyrchała i w 70. minucie przesądził o wygranej podlaskiego zespołu. Napastnik Jagi wykorzystał dośrodkowanie Damiana Słowika i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Meczem w stolicy Jaga zakończyła pierwszą rundę rozgrywek. Białostoczanie mają tyle samo punktów, co liderujący AKS SMS Łódź, ale gorszy bilans bramkowy plasuje ich tuż za plecami łodzian.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Chyrchała (70).
Jagiellonia: Kaczorowski - Gierach (77. Czerech), Wolanin, Gdowik, Płoszkiewicz, Bayer (65. Słowik), Matus, Struski (65. Bortniczuk), Guziejko (54. Jarmołowicz), Frelek (48. Chyrchała), Twarowski (70. Gwizdała).

1. AKS SMS Łódź 7 16 15:6
2. JAGIELLONIA 7 16 12:3
3. ŁKS Łódź 7 14 14:9
4. Escola Varsovia 7 12 12:12
5. Legia 7 10 7:11
6. MOSP 7 4 3:8
7. UKS SMS Łódź 7 3 5:10
8. Znicz 7 2 4:13