UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Wakacje z psem

  Wakacje z psem

  (op)

  Kurier Poranny

  Kurier Poranny

  Dużemu psu najwygodniej będzie podróżować na tylnej kanapie

  Dużemu psu najwygodniej będzie podróżować na tylnej kanapie

  Sezon urlopowy rozpoczął się na dobre. Wyjeżdżając na wakacje, często zabieramy ze sobą naszego pupila. Przed podróżą i wakacjami na łonie natury, warto wiedzieć, jak przygotować do niej psa, a także w jakich rejonach Polski i Europy istnieje największe niebezpieczeństwo zarażenia chorobami przenoszonymi pośrednio przez pasożyty zewnętrzne.
  Dużemu psu najwygodniej będzie podróżować na tylnej kanapie

  Dużemu psu najwygodniej będzie podróżować na tylnej kanapie

  We wszystkich wakacyjnych wydaniach Pupili, znajdą Państwo przydatne informacje na temat tego, co zrobić, aby nasz pies, tak jak i my, miał udane wakacje. Zaczynamy od bezpiecznej podróży.

  - Jeśli jedziemy na wakacje samochodem musimy zapewnić mu odpowiednie warunki podróżowania. Najlepszą formą transportu dla małego psa jest umieszczenie go w specjalnej, metalowej klatce. Dużemu psu najwygodniej będzie podróżować w bagażniku samochodu kombi, lub na tylnej kanapie - wówczas należy przypiąć go pasami.
  Klimatyzacja w samochodzie może być włączona, pamiętajmy jednak, aby nie była nastawiona zbyt mocno. Jeśli jej nie mamy, uchylmy lekko okna, tak, aby psa nie przeziębić. Koniecznie, co trzy-cztery godziny zatrzymajmy się, aby go napoić i wyprowadzić na spacer.

  - Podróżując pociągiem z psem obowiązkowo musimy trzymać go na smyczy. Nasz pupil powinien być w kagańcu, a także mieć świadectwo aktualnych szczepień. PKP i Intercity przewidziały specjalne bilety dla podróżujących czworonogów. Z obowiązku płacenia za psi bilet jesteśmy zwolnieni, jeśli wieziemy naszego towarzysza w transporterze lub podróżujemy z psem przewodnikiem.

  - Część linii lotniczych również pozwala na przewożenie psów. Z reguły w kabinie pasażerskiej można przewozić te, których waga wraz z transporterem nie przekracza ośmiu kg. Większe osobniki przewieziemy w luku bagażowym, w odpowiedniej klatce lub kontenerze. Jedynie pies przewodnik może podróżować w kabinie z właścicielem niezależnie od wagi, ale musi być w specjalnej uprzęży i oczywiście w kagańcu.

  Wszystkie czworonogi muszą mieć książeczki szczepień i aktualne (do 28 dni) zaświadczenie od weterynarza dotyczące stanu zdrowia, uwzględniające przepisy kraju wylotu, portów tranzytowych i kraju docelowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama