Magnat mistrzem półmetka

Piłkarze Magnata (czerwone koszulki) byli lepsi od Krypnianki
Piłkarze Magnata (czerwone koszulki) byli lepsi od Krypnianki Wojciech Oksztol
Magnat Juchnowiec wygrał z Krypnianką Krypno 2:1 w meczu na szczycie podlaskiej okręgówki i zapewnił sobie mistrzostwo półmetka rozgrywek.

Gospodarze od początku przeważali, ale to piłkarze z Krypna objęli prowadzenie. Po źle zastawionej pułapce ofsajdowej bramkarza Magnata przelobowal Adam Orłowski. Była 36. minuta potyczki.
- Nie zaszkodziło to nam i jeszcze przed przerwą wyrównaliśmy, po bardzo ładnym uderzeniu zza linii pola karnego Mariusza Tymińskiego - mówi trener ekipy z Juchnowca Wiesław Jancewicz.

Decydująca akcja miała miejsce w 65. minucie Z rzutu wolnego dośrodkował Dariusz Prokop, a gola głową strzelil Daniel Kazuczyk.

- Wygraliśmy zasłużenie, bo przez cały mecz to my prowadziliśmy grę, aprzeciwk bronił się całą drużyną - dodaje Jancewicz.

Porażka kosztowała Krypniankę utratę drugiego miejsca w tabeli, bo na jej potknięciu skorzystał Gieret Giby, wygrywając na wyjeździe 3:2 z Sudovią Szudziałowo.

Ciekawie było w Sokółce, gdzie rezerwy Sokoła zremisowały 3:3 z Orętami Czyżew.

- Trochę szkoda, bo przy prowadzeniu 3:2 straciliśmy koncentrację i rywale wyrównali po kilkudziesięciu sekundach. Do końca pozostawał niecały kwadrans i była okazja na wywalczenie trzech punktów. Ale cieszymy się i z jednego, bo Sokół II to groźny rywal - mówi Kamil Rosiński z Orląt.

WYNIKI 14. KOLEJKI

Magnat Juchnowiec - Krypnianka Krypno 2:1 (1:1).
Bramki: 0:1 - A. Orłowski (36), 1:1 - Tymiński (43), 2:1 - Kazuczyk (65).

Narew Choroszcz - KS Sokoły 4:0 (3:0).
Bramki: 1:0 - samobójcza (31), 2:0 - Sokół (41), 3:0 - Sokół (45), 4:0 - Zalewski (86).

Pomorzanka Sejny - Rudnia Zabłudów 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 - Gołdowski (11), 0:2 - Obukowicz (44), 1:2 - Woźniakowski (75).

Kolejarz Czeremcha - Polonia Raczki 1:3 (1:1).
Bramki: 1:0 - Pawluczuk (32), 1:1 - Jarząbski (44), 1:2 - Kukowski (52), 1:3 - Siermińki (63).

Korona Dobrzyniewo - KS Wasilków 2:2 (1:0).
Bramki: 1:0 - Kitlas (40), 2:0 - Jamiołkowski (51-karny), 2:1 - Rybnik (61), 2:2 - Zawadzki (68).

Forty Piątnica - Piast Białystok 2:1 (1:1).
Bramki: 0:1 - Czarnowski (6), 1:1 - Zwierciadłowski (36), 2:1 - Zwierciadłowski (75).

Sudovia Szudziałowo - Gieret Giby 2:3 (1:1).
Bramki: 1:0 - Szymanowicz (9), 1:1 - Tarlecki (23), 1:2 - Tarlecki (60), 1:3 - Tarlecki (88), 2:3 - Marcinowicz (89).

Sokół II Sokółka - Orlęta Czyżew 3:3 (1:2).
Bramki: 1:0 - Słoma (16), 1:1 - Kowalczyk (21-karny), 1:2 - Kowalczyk (36), 2:2 - Kul (48), 2:3 - Kowalczyk (76), 3:3 - Szkoda (77).