Koszykówka. Rywale mocno się postawili, ale na koniec to Żubry Białystok i Tur Bielsk Podlaski byli górą

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok wygrywają mecz za meczem w II lidze
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok wygrywają mecz za meczem w II lidze Wojciech Wojtkielewicz
Kolejne dwa zwycięstwa odniosły podlaskie drugoligowe drużyny koszykarskie. Enea Żubry Chorten Białystok pokonała na wyjeździe Trójkę Żyrardów 98:91, a Tur Basket Bielsk Podlaski, także w delegacji, wygrał z Księżakiem Łowicz 96:90.

W spotkaniach obu naszych drużyn nie brakowało emocji, a rozstrzygnięcia zapadły w ostatnich minutach gry.

Żubry Białystok dobrze rozpoczęły mecz, bo od szybkiego prowadzenia 6:0. Jednak już w 5 minucie to gospodarze prowadzili 11:8, by wygrać pierwsza kwartę 25:17. W drugiej kwarcie górą byli już podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego. W 14 minucie, po trafieniu Macieja Bębeńca, Żubry odzyskały prowadzenie 28:27. W 17 i 19 minucie był remis 34:34 i 40:40, a do przerwy nieznacznie zwyciężała Trójka 45:44.

Białostoczanie doskonale rozpoczęli trzecia kwartę i po trójce Jana Malesy wygrywali 52:45. Gospodarze w 28 minucie zbliżyli się na jedno "oczko" 60:61. Po trafieniu Pawła Śpicy Żubry przystępowały do ostatniej części sobotniego meczu wygrywając 73:66.

W czwartej kwarcie Trójka na 28 sekund przed końcem spotkania przegrywała tylko 91:94. Nie zadrżała jednak ręka Malesy, który faulowany wykorzystał cztery rzuty wolne i Żubry wygrały 98:91.

W Łowiczu, gdzie z Księżakiem zagrał Tur Basket Bielsk Podlaski, mecz dobrze rozpoczęli gospodarze obejmując prowadzenie w 3 minucie 10:3. Po dwóch minutach, po trafieniu Piotra Bobki, Tur wyszedł na prowadzenie 13:12, ale pierwsza kwartę wygraną 21:18 zakończył Księżak.

Podopieczni trenera Rafała Króla dobrze zagrali w drugiej kwarcie wygranej 24:14. Ostatnie punkty zdobył Pavlo Bondarenko, po których Tur do szatni zszedł wygrywając 42:35.

W trzeciej kwarcie gospodarze odrobili tylko jeden punkt. Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej części, gdy na minutę i 13 sekund przed końcem Księżak zbliżył się zaledwie na dwa punkty 90:92. Wtedy jednak, niezawodny Łukasz Kuczyński popisał się "trójką", a Mariusz Rapucha dodał jeden punkt z rzutu wolnego i Tur mógł cieszyć się z wygranej 96:90.

UKS Trójka Żyrardów - Enea Żubry Chorten Białystok 91:98 (25:17, 20:27, 21:29, 25:25).
Enea Żubry Chorten: Mikołaj Styczeń 14, Maciej Bębeniec 11, Karol Obarek 6, Krystian Tyszka 16, Arkadiusz Zabielski 5, Paweł Śpica 16, Hubert Wyszkowski 8, Tomasz Deja 2, Jan Malesa 20.

Klub Sportowy Księżak Łowicz - Tur Basket Bielsk Podlaski 90:96 (21:18, 14:24, 30:29, 25:25).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 8, Piotr Bobka 6, Aaron Weres 19, Jakub Grigoruk 7, Łukasz Kuczyński 16, Pavlo Bondarenko 8, Patryk Milewski 8, Wojciech Jakubiak 17, Marciun Marczuk 4, Mariusz Rapucha 3.