Koszykarze Tura Bielsk Podlaski rozbili rywali w drugiej kwarcie. Mecz Żubrów Białystok bez historii

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pokonały BS Mińsk Mazowiecki 105:76 (33:19, 31:12, 19:17, 22:28) Urszula Łobaczewska
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok i Tura Basket Bielsk Podlaski dopisali sobie kolejne punkty za zwycięstwa. Białostoczanie pokonali BS Mińsk Mazowiecki 105:76, a bielszczanie zwyciężyli Start Lublin 82:63.

Dwie nasze drużyny koszykarskie zagrały swoje mecze drugoligowe na własnych parkietach.

W Bielsku Podlaskim Tur miał trudniejsze zadanie spotykając się ze Startem Lublin. Goście wygrali pierwsza kwartę 26:16. Podopieczni trenera Rafała Króla rozbili natomiast rywali w drugiej kwarcie. W 12 minucie bielszczanie przegrywali 19:29, ale cztery minuty później, po serii 11 punktów z rzędu, i trafieniu Mikołaja Krakowiaka wygrywali już 30:29. Do przerwy Tur prowadził 11 "oczkami" 45:34. Swoje prowadzenie podwyższył w trzeciej kwarcie, którą wygrał 18:12. W czwartej, ostatniej części meczu gospodarze byli lepsi o dwa punkty od gości wygrywając ostatecznie 82:63.

Kolejne double-double, już tradycyjnie, zanotował Łukasz Kuczyński, który zdobył 17 punktów i zaliczył 12 zbiórek.

W Białymstoku wielkich emocji nie było. Od początku do końca na parkiecie dominowały Żubry. Goście z Mińska Mazowieckiego wygrywali tylko raz w 3 minucie 7:6. Kolejne minuty to już powiększająca się przewaga gospodarzy. Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego wygrali 105:76.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Start Lublin 82:63 (16:26, 29:8, 18:12, 19:17).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 11, Piotr Bobka 2, Aaron Weres 3, Jakub Grigoruk 7, Łukasz Kuczyński 17, Jan Lipiński 2, Pavlo Bondarenko 2, Maciej Kurzyna 3, Patryk Milewski 8, Wojciech Jakubiak 12, Marcin Marczuk 3, Mariusz Rapucha 12.

Enea Żubry Chorten Białystok - Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki 105:76 (33:19, 31:12, 19:17, 22:28).
Enea Żubry Chorten: Maciej Bębeniec 2, Mikołaj Styczeń 29, Krystian Tyszka 14, Karol Obarek 12, Arkadiusz Zabielski 4, Jakub Więcko 4, Hubert Wyszkowski 10, Bartosz Strażewicz, Tomasz Deja 14, Paweł Trypus, Jan Malesa 16.