Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 3:2. Jaga ich zjadła (zdjęcia)

Radość  jagiellończyków po golu Andriusa Skerli (z numerem 5) na 1:0
Radość jagiellończyków po golu Andriusa Skerli (z numerem 5) na 1:0 Wojciech Oksztol
Po najlepszym w tym sezonie swoim występie Jagiellonia Białystok pokonała 3:2 Polonię Warszawa. Wynik jest trochę mylący, bo drużyna Czesława Michniewicza miała wiele sytuacji, by wygrać znacznie wyżej.

Szczególnie w pierwszej odsłonie Jaga prezentowała się znakomicie i można kręcić nosem na brak skuteczności. Po zmianie stron pojawiło się za dużo błędów w defensywie i pewne wydawałoby się zwycięstwo było zagrożone.

- Nie ma co ukrywać, że przed przerwą Jagiellonia nas zjadła - przyznał przed telewizyjnymi kamerami obrońca Czarnych Koszul Maciej Sadlok.

Ręce aż same składały się do oklasków, kiedy się patrzyło na szybkie akcji białostoczan. Trzy razy przed szansą stawał Dawid Plizga, a Rafał Grzyb trafił piłka w słupek. Bramka padła po stałym fragmencie gry, bo Plizdze znacznie lepie wychodzi asystowanie niż strzelanie. Były gracz Zagłębia Lubin idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Andrius Skerla efektownym szczupakiem zaskoczył Sebastiana Przyrowskiego.

Po przerwie szybko sytuację sam na sam z golkiperem gości wykorzystał Tomasz Frankowski i wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą.

Niestety, wtedy pojawiły się kłopoty. Rezerwowy Łukasz Teodorczyk trafił głową i było tylko 2:1. Debiutujący w ekstraklasie Krzysztof Baran, który w przerwie w bramce Jagi kontuzjowanego Jakuba Słowika nie miał szans.

Potem Jaga wyprowadziła koleją kontrę, a kolejne podanie Plizgi wykorzystał Rafał Grzyb. Czarne Koszule jeszcze nie rezygnowały i odpowiedziały ładnym strzałem Roberta Jeza. Na szczęście gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Wygrana dała Jadze pozycję wicelidera ekstraklasy, ale 10. Górnik Zabrze traci do niej tylko trzy oczka.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Skerla (26), 2:0 - Frankowski (53), 2:1 - Teodorczyk (66), 3:1 - Grzyb (72), 3:2 - Jez (87). Żółte kartki: Trałka, Teodorczyk (obaj Polonia). Sędziował: Tomasz Garbowski (Opole). Widzów: 4 tys.

Jagiellonia: Słowik (46. Baran) - Bartczak, Skerla, Cionek, Norambuena, Kupisz, Hermes, Grzyb, Pejovic (61. Kukol), Plizga (73. Cetkovic), Frankowski.

Polonia: Przyrowski - Todorovski, Kokoszka, Sadlok, Brzyski (67. Cani), Sultes, Trałka (46. Bonin), Jodłowiec, Piątek, Jez, Sikorski (46. Teodorczyk).