Futsal. Jagiellonia Futsal Białystok - BSF Bochnia 2:5. Ta porażka oznacza degradację do I ligi

Jagiellona Futsal przegrała z Bochnią 2:5 i nie ma już szans na pozostanie w ekstraklasie Urszula Łobaczewska
Stało się to, co się stać musiało. Jagiellonia Futsal Białystok przegrała z zespołem BSF Bochnia 2:5 i straciła nawet teoretyczną szansę na pozostanie w ekstraklasie. Pożegnanie z elitą wypadło honorowo, bo Żółto-Czerwoni walczyli i przy odrobinie szczęścia mogli przełamać fatalna serię 11. porażek z rzędu.

Podlasianie od jakiegoś czasu są pogodzeni z degradacją, ale nie oznacza to, że brakuje im ambicji i oddają spotkania bez walki. Z Bochnią Żółto-Czerwoni rozpoczęli źle, bo w 9. minucie przegrywali 0:2. Fatalne otwarcie nie załamało białostoczan, którzy mocno zaatakowali i zaczęli stwarzać sobie sytuacje podbramkowe. W efekcie jeszcze przed przerwą złapali kontakt, po uderzeniu z dystansu Jacka Dzienisa.

Jagiellonia Futsal - BSF Bochnia 2:5. Niewykorzystana sytuacja zemściła się

Po zmianie stron gospodarze nadal grali ambitnie i zostali za to nagrodzeni golem na 2:2 autorstwa Dzienisa, który tym razem posłał piłkę do pustej bramki. Mało tego, Jaga mogła wyjść na prowadzenie, ale pojedynek z bramkarzem gości przegrał Piotr Skiepko.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się i goście strzelili gola na 3:2, potem podwyższyli je na 4:2, a po wycofaniu przez Jagę golkipera futsalówkę do pustej bramki posłał w ostatniej minucie bramkarz Bochni Kevin Kollar i 11. w tym roku porażka białostoczan stała się faktem.

WYNIKI 26. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - BSF Bochnia 2:5 (1:2). Bramki: 0:1 - Sebastian Leszczak (5), 0:2 - Jakub Kozłowski (9-samobójcza), 1:2 - Jacek Dzienis (19), 2:2 - Jacek Dzienis (27), 2:3 - Pedro Henrique (34), 2:4 - Kamil Surmiak (39), 2:5 - Kevin Kollar (40).
  • Sośnica Gliwice - Piast Gliwice 1:11, Legia Warszawa - Futsal Leszno 6:2, Rekord Bielsko-Biała - FC Toruń 7:2.
  • 17 marca (niedziela): Red Dragons Pniewy - Dreman Opole Komprachcice (16), We-Met Kamienica Królewska - Ruch Chorzów (17), Constract Lubawa - Widzew Łódź (18).
  • 19 marca (wtorek): Eurobus Przemyśl- AZS UW Wilanów Warszawa (18.15).

1. Rekord Bielsko-Biała 26 68 129-41
2. Constract Lubawa 25 66 175-47
3. Piast Gliwice 26 65 134-45
4. BSF Bochnia 26 50 113-85
5. Futsal Leszno 26 49 132-80
6. Dreman Opole 25 45 107-66