IV liga. KS Wasilków wygrał 6:0 z Michałowem, a Wigry Suwałki 3:1 w Bielsku Podlaskim z Turem

Wigry Suwałki wciąż legitymują się wiosną kompletem zwycięstw
Wigry Suwałki wciąż legitymują się wiosną kompletem zwycięstw Wojciech Wojtkielewicz
W hicie 21. kolejki IV ligi Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe 3:1 z Turem Bielsk Podlaskim, ale musiały się bardzo mocno napracować, by sięgnąć po komplet punktów. Łatwiej poszło liderującemu KS-owi Wasilków, który efektownie pokonał u siebie KS Michałowo 6:0.

Tur udowodnił, że cztery wygrane w rundzie wiosennej nie były dziełem przypadku i bez respektu rozpoczął mecz z Wigrami. Już w 11. minucie groźnie strzelał Daniel Żakiewicz, a Jakub Kanclerz sparował piłkę na słupek. Suwalczanie w końcu opanowali sytuację i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Po ogromnym błędzie Mateusza Danielczyka, który wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, formalności dopełnił Adrian Karankiewicz.

Kiedy tuż po zmianie stron nieco przypadkowe uderzenie głową Kamila Zalewskiego dało gościom prowadzenie 2:0 wydawało się, że emocje powoli się kończą. Nic z tych rzeczy, bielszczanie grali ambitnie i po trafieniu Mateusza Kalinowskiego złapali kontakt. Gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, ale zamiast tego w doliczonym czasie gry zwycięstwo Wigier przypieczętował golem Maciej Makuszewski.

- Boisko było w bardzo złym stanie i na takiej murawie trudno nam było grać swoją piłkę. Mamy jednak tyle jakości, że stworzyliśmy sytuacje i wygraliśmy, ale cieszę się, że ten mecz mamy już za sobą - ocenia Maciej Makuszewski.

Większych problemów nie miał KS Wasilków, który już w 9. minucie otworzył wynik meczu z Michałowem, a potem dokładał kolejne trafienia i wygrał ostatecznie aż 6:0.

Zwycięstwo odniosła też Warmia Grajewo, jednak trzeba pochwalić zamykającą tabelę Cresovię Siemiatycze, która do przerwy przegrywała z Wilczkami 0:3, ale nie załamała się i ostatecznie uległa faworyzowanym rywalom tylko 2:3.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• KS Wasilków - KS Michałowo 6:0 (3:0). Bramki: 1:0 - Toczydłowski (9), 2:0 - Fronc (39), 3:0 - Pawłowski (44), 4:0 - Skibko (73), 5:0 - Pawłowski (81), 6:0 - Witkowski (87).
  • MOSP Białystok - KS Grabówka 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Demiańczuk (11), 1:1 - Kupiński (43), 2:1 - Kupiński (58), 3:1 - Siemieniuk (65), 4:1 - Siemieniuk (90).
  • Promień Mońki - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Poliński (49).
  • Krypnianka Krypno - Czarni Czarna Białostocka 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 - Ołów (32), 1:1 - Pawnuk (52).
  • Warmia Grajewo - Cresovia Siemiatycze 3:2 (3:0). Bramki: 1:0 - Domański (35), 2:0 - Kalinowski (39), 3:0 - Mazurek (45), 3:1 - Kowalczuk (64), 3:2 - Konachowicz (90).
  • Tur Bielsk Podlaski - Wigry Suwałki 1:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Karankiewicz (40), 0:2 - Zalewski (49), 1:2 - Kalinowski (69), 1:3 - Makuszewski (90).
  • Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Śniadowo 5:2 (2:1). Bramki: 1:0 - Sakowicz (26), 1:1 - Romanowski (28-samobójcza), 2:1 - Drewnowski (30), 3:1 - Drewnowski (64), 4:1 - Jackiewicz (77), 4:2 - Zalewski (80), 5:2 - Pasko (90).Makuszewski (90).
  • Orlęta Czyżew-Sparta 1951 Szepietowo 3:1 (0:1). Bramki dla Orląt: Styś, Jastrzębski, Jaźwiński.
  • Wissa Szczuczyn - Hetman Skłodowscy Tykocin 1:3.

1. KS Wasilków 21 59 97-16
2. Wigry Suwałki 21 57 95-24
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 21 52 67-24
4. Warmia Grajewo 21 45 71-22
5. Tur Bielsk Podlaski 21 42 41-27
6. Promień Mońki 21 32 40-45
7. Wissa Szczuczyn 21 32 47-40