Rogate Derby dla koszykarzy Żubrów Chorten Białystok. Zwycięstwo nad Turem 89:79

W Rogatych Derbach II ligi koszykarze Żubrów Chorten Białystok pokonali Tura Basket Bielsk Podlaski 89:79. Wojciech Wojtkielewicz
W Rogatych Derbach II ligi koszykarze Żubrów Chorten Białystok pokonali Tura Basket Bielsk Podlaski 89:79. Białostoczanie po dwóch łatwych zwycięstwach ligowych musieli sporo napracować się, by pokonać lokalnego rywala. Do następnego spotkania obu drużyn na Podlasiu rządza więc Żubry.

Derbowy mecz, rozegrany w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej, był ciekawym spotkaniem, stojącym na dobrym poziomie. Oba zespoły postawiły na solidną obronę, stąd niełatwo było przebić się koszykarzom pod tablicę rywali.

Wynik otworzyli gospodarze. Po rzucie Arkadiusza Zabielskiego i trójce Krystian Tyszki było 5:0 dla Żubrów. Dla Tura pierwsze punkty zdobył Pavlo Bondarenko, a gdy Łukasz Kuczyński trafił "za trzy" tablica wyświetliła w 4 minucie remis 7:7. W 6 minucie jednym punktem wygrywał Tur 11:10 po punktach Jana Lipińskiego. Jednak w końcówce pierwszej kwarty skuteczniejsi byli gospodarze. Pięć "oczek" zdobył najskuteczniejszy koszykarz tego dnia na parkiecie Obarek, a Mikołaj Styczeń skuteczną akcją zakończył pierwsze 10 minut i było 20:13 dla Żubrów.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego powiększyli swoje prowadzenie w drugiej kwarcie. To była kwarta rozgrywającego Żubrów Macieja Bębeńca, który zaliczył kilka efektownych przechwytów zakończonych punktami. Na przerwę, po rzucie Tyszki za trzy punkty, Żubry wygrywały 38:26.

Kolejna kwarta stała zaś pod znakiem rzutów za trzy punkty i w tym elemencie lepszymi były Żubry, które w 25 minucie prowadziły 52:38, a przed ostatnia kwartę miały już 20-punktową przewagę 69:49.

W ostatniej części spotkania bielszczanie zniwelowali stratę do 10 punktów i mecz zakończył się triumfem Żubrów Chorten Białystok 89:79.

Żubry Chorten Białystok - Tur Basket Bielsk Podlaski 89:79 (20:13, 18:13, 31:23, 20:30)
Żubry: Paweł Śpica 5, Hubert Wyszkowski 21, Karol Obarek 23, Krystian Tyszka 12, Arkadiusz Zabielski 10 oraz Maciej Bębeniec 4, Mateusz Niewiński 9, Mikołaj Styczeń 5, Paweł Trypus, Jan Świtaj.
Tur: Mikołaj Krakowiak 4, Aaron Weres 12, Piotr Bobka 3, Łukasz Kuczyński n16, Pavlo Bondarenko 10 oraz Jakub Grigoruk 2, Jan Lipiński 4, Patryk Milewski 11, Wojciech Jakubiak 15, Marcin Marczuk 2.