Elhurt Elmet Helios Białystok - Unisław Team Unisław 10:3

Futsaliści Elhurtu Elmetu Heliosa rozgromili Unisław
Elhurt Elmet Helios Białystok rozgromił u siebie ostatni zespół I ligi - Unisław Team Unisław 10:3. Inny zespół ze stolicy Podlasia - MOKS Słoneczny Stok zremisował na wyjeździe z KS Gniezno 1:1.

- Zdobyliśmy bardzo ważny punkt, który może być na wagę utrzymania się - tłumaczy Konrad Lewończuk, trener MOKS.

Słoneczni zagrali defensywnie, ale rywale także nie forsowali tempa. Stąd po pierwszej połowie wynik bezbramkowy. Więcej emocji było po przerwie.

- Straciiśmy gola i musieliśmy zaatakować. W efekcie wyrównał Przemek Papiernik - dodaje opiekun MOKS.

Zgodnie z przewidywaniami Elhurt Elmet Helios bez kłopotów rozprawił się z Unisławiem.

- Zdecydowanie jest to najsłabszy zespół w tej lidze - komentuje Dariusz Gołdowski, trener białostoczan. - Myślę, że rywale mogliby mieć spore problemy nawet w drugiej lidze - dodaje.
Miejscowi do przerwy zdobyli tylko dwie bramki. W drugiej połowie byli już dużo skuteczniejsi.

- W pewnym momencie prowadziliśmy już 9:0 i odpuściliśmy - kończy Gołdowski.

Wyniki 17. kolejki

Elhurt Elmet Helios Białystok - Unisław Team Unisław 10:3 (2:0). Bramki dla Heliosa: Koniczek - 3, Dzierżko - 3, Wiszowaty, Bochenek, Łuckiewicz, Tymiński.

Helios: Jendruczek - Wiszowaty, Bochenek, Tymiński, Koniczek, Dierżko, Domalewski, Łuckiewicz, Maliszewski.

KS Gniezno - MOKS Słoneczny Stok Białystok 1:1 (0:0). Bramka dla MOKS: Papiernik.

MOKS: Gieniusz (Leśniewski) - Ostaszewski, Tchórznicki, Malinowski, Andzielewicz, Gryszkiewicz, Tomczyk, Szczawiński, Szczepanik, Papiernik, Grygoruk.

KS 1920 Mosina - Tacho Toruń 4:11,
Gatta Zduńska Wola - AZS UW Warszawa 5:1.

Pauzowały: Auto Complex Przodkowo i Red Devils Chojnice.