I liga futsalu. AZS UG Gdańsk - Futbalo Białystok 2:2, BAF Bonito Białystok - Red Devils Chojnice 0:6. Cała nadzieja w Futsalu Świecie

Zespół BAF Bonito Białystok (czerwone stroje) nie jest pewny pozostanie w I lidze. Ekipa Futbalo ma dużą szansę na zajęcie trzeciego miejsca. Wojciech_Wojtkielewicz
Red Devils Chojnice z przytupem przypieczętował awans do ekstraklasy futsalu, pokonując na wyjeździe BAF Bonito Białystok 6:0. Dla gospodarzy porażka oznacza poważne kłopoty, bo nie opuszczą przedostatniego miejsca w tabeli i w kwestii uniknięcia degradacji nic już nie zależy od nich. Drugi z białostockich zespołów - Futbalo, zremisował w delegacji 2:2 z AZS-em UG Gdańsk i w ostatniej kolejce bronić będzie trzeciego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa starcia BAF Bonito z liderem nie wyglądała źle, do 15. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, ale potem goście zaczęli strzelać gole, kończąc potyczkę z sześcioma trafieniami na koncie.

- Na pewno nie zasłużyliśmy na to, by mieć zerowy dorobek bramkowy. Nie wykorzystaliśmy jednak sytuacji dwóch na jednego, a nawet trzech na jednego. Brak skuteczności to w tym sezonie nasz duży problem - mówi zawodnik i działacz BAF Bonito Filip Dojlida.

Białostoczanie nie mogą już wyprzedzić LZS-u Bojano i ich pierwszoligowy byt zawisł na włosku. Wszystko w rękach Futsalu Świecie. Wicelider grupy północnej musi w barażu o ekstraklasę pokonać wicemistrza grupy południowej - Gwiazdę Ruda Śląska. Wtedy Podlasianie uratują się przed spadkiem. Jeśli górą będzie Gwiazda - BAF Bonito wyląduje w II lidze.

I liga futsalu. Remis Futbalo w Gdańsku nie jest zły

Drużyna Futbalo fatalnie rozpoczęła mecz w Gdańsku, bo już w 13. sekundzie straciła gola, a potem dołożyła trafienie samobójcze i było 0:2. Na szczęście w drugiej połowie goście wypadli znacznie lepiej i doprowadzili do remisu.

- Jechaliśmy do Gdańska, by przypieczętować trzecie miejsce w tabeli, ale z przebiegu meczu i przy wynikach innych spotkań, szanujemy remis. Do przerwy połowa drużyny grała bardzo słabo, na szczęście dużo lepiej wyglądało to po zmianie stron - komentuje grający trener Futbalo i autor pierwszego gola - Jakub Budźko.

Losy miejsca na najniższym stopniu podium rozstrzygnie mecz ostatniej kolejki Futbalo - KS Gniezno. By zachować trzecią lokatę, białostoczanie mogą sobie nawet pozwolić na minimalna porażkę, bo pierwszy mecz na wyjeździe wygrali 3:1.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• AZS UG Gdańsk - Futbalo Białystok 2:2 (2:0). Bramki dla Futbalo: Budźko, gol samobójczy.
  • BAF Bonito Białystok - Red Devils Chojnice 0:6 (0:2).
  • Futsal Szczecin - Team Lębork 2:3, Futsal Świecie - TAF Toruń 14:2, KS Gniezno - LZS Bojano 4:1, Wenecja Pułtusk - KKF Konin 3:4.

1. Red Devils Chojnice 21 58 115-42
2. Futsal Świecie 21 54 137-44
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 21 36 57-47
4. KS Gniezno 21 33 80-78
5. Team Lębork 21 32 81-70
6. Futsal Szczecin 21 32 94-80
7. KKF Konin 21 27 86-109
8. AZS UG Gdańsk 21 27 76-98