Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dziewiąte Targi Pracy Politechniki Białostockiej. Studenci szukali pracy, firmy – fachowców (zdjęcia)

Agata Sawczenko
Agata Sawczenko
Swoje oferty prezentowały firmy nie tylko białostockie, ale również te ogólnopolskie. Studenci mogli przebierać w ofertach pracy, staży, praktyk. Za nami już dziewiąte Targi Pracy Politechniki Białostockiej.

Targi Pracy organizujemy po raz kolejny po to, by umożliwić naszym studentom i absolwentom zdobycie ciekawej pracy, nie tylko w naszym regionie, ale również na terenie całej Polski – mówi Izabela Stankiewicz, kierownik Biura Karier PB.
W sumie studenci PB mogli porozmawiać z przedstawicielami 38 firm.

To tzw. stali bywalcy, ale targi gościły także około 10 nowych firm. – Reprezentują one różne branże, m.in.: elektryczną, informatyczną, budowlaną, telekomunikacyjną. Radziliśmy studentom, by pytali o oferty pracy, branża czasami może zmylić, czasami firmy poszukują różnych specjalistów– dodaje Izabela Stankiewicz.

Zobacz też: I Podlaskie Targi Pracy. To świetna okazja do znalezienia pracy i pracownika. Zobacz, jak jest na targach (zdjęcia)

Targi Pracy Politechniki Białostockiej są imprezą otwartą. Z ofert staży i pracy skorzystać mogli nie tylko studenci uczelni.
Jednym z najbardziej pożądanych pracodawców zwłaszcza wśród studentów i absolwentów PB jest spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali wszystkich zainteresowanych o warunkach rekrutacji, ofercie staży, praktyk i zatrudnienia.

- Po praktykach, studenci kierunku mechanika i budowa maszyn najczęściej kontynuują współpracę z KAN podczas staży, a po obronie mogą liczyć na etat na stanowisku młodszego technologa – mówi Katarzyna Charkiewicz z działu personalnego KAN, jednego z pracodawców, który zaprezentował się na targach. – Natomiast absolwenci i studenci o specjalizacji instalacje sanitarne mogą kontynuować karierę zawodową w KAN, jako doradcy techniczni.

Praktyki zawodowe i staże są elementami nowatorskiego programu Szkoła KAN, którego głównym założeniem jest wsparcie młodych ludzi w świadomym wyborze ścieżki zawodowej i poznaniu środowiska pracy. Obecnie KAN kieruje swoją ofertę praktyk i staży przede wszystkim do studentów IV i V roku wydziałów mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii środowiska o specjalizacji instalacje sanitarne. Spółka dziś szuka również pracowników – m.in. ma stanowiska technologa, konstruktora oraz do pracy w laboratorium przemysłowym (po studiach technicznych).

Kamizelki odblaskowe i kaski wyróżniały na targach przedstawicieli firmy Palisander, którzy przy swoim stoisku zachęcali absolwentów i studentów ostatnich lat kierunku budownictwo do współpracy z ich firmą. Obecnie Palisander oferuje studentom i absolwentom budownictwa etat projektanta szalunków, ale szuka też pracowników na stanowiska specjalisty ds. logistyki, do działu promocji i marketingu, a także pracowników fizycznych – do pracy w warsztacie i magazynie. Ze względu na dynamiczny rozwój, firma prowadzi stałą rekrutację.

Kto nie znalazł pracy ani stażu od razu na targach, ma jeszcze szansę. Bo przy wejściu na Wydział Elektryczny można było odebrać Niezbędnik Studenta, czyli kopalnię wiedzy na temat wystawiających się firm oraz sposobów rozpoczęcia kariery zawodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny