Białowieża: Szczęśliwe zakończenie sezonu siatkarzy z Technikum Leśnego

Mateusz Gutowski, [email protected], tel. 85 682 23 95
Zawodnicy Technikum Leśnego w Białowieży mogą zaliczyć obecny sezon do udanych. Na zdjęciu: drużyna podczas Turnieju o Puchar Wójta Gminy Białowieża. Mateusz Gutowski
Imponującym finiszem na zakończenie rozgrywek sezonu 2010/2011 wykazali się siatkarze białowieskiego Technikum Leśnego. Choć nie było łatwo, zajęli 10.miejsce w województwie i utrzymali się w I lidze szkół średnich.

Marek Nowaszewski

Najpierw udanie zakończyli rozgrywki I ligi szkół ponadgimnazjalnych wygrywając turniej w Wysokim Mazowieckim. Dopiero to zwycięstwo pozwoliło im na udział w barażach o utrzymanie w lidze.

Turniej odbył się w Białymstoku. Zwycięstwa nad II LO w Białymstoku 2:1 oraz nad II LO Suwałki 2:0, pozwoliły - mimo porażki w ostatnim spotkaniu z ZSZ Sokółka - zapewnić sobie utrzymanie w I lidze.
Ostatecznie siatkarska drużyna z Białowieży została sklasyfikowana na 10. miejscu w województwie podlaskim.

- Ten sezon rozpoczął się dla nas bardzo źle - opowiada "Kurierowi Hajnowskiego " Wojciech Gutowski, nauczyciel wf. w białowieskim technikum. - W pewnym momencie wydawało się, że nie mamy już żadnych szans na utrzymanie się w lidze. Cieszę się, że moi chłopcy walczyli do końca i ta walka zakończyła się naszym sukcesem. Mogę im tylko serdecznie pogratulować.

Kilka dni po zakończeniu walki o utrzymanie w lidze drużyna z Białowieży wzięła udział w Turnieju o Puchar Powiatu Hajnowskiego . W rozgrywkach tych siatkarze z technikum pokonali wszystkich turniejowych przeciwników - ZSZ w Hajnówce , Gimnazjum z DBJN w Hajnówce oraz II LO z DBJN w Hajnówce . Drużyna zajęła pierwsze miejsce w powiecie hajnowskim .

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych

Zwieńczeniem tego sezonu były natomiast Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych, które tradycyjnie odbyły się w Starym Sączu.

Na tych zawodach białowiescy siatkarze zajęli trzecie miejsce i udanie zakończyli sezon halowy rozgrywek.

- Cóż, można było powalczyć o więcej - uważa Wojciech Gutowski. - Dość mocno skomplikowała nam grę w pierwszej fazie tego turnieju kontuzja Wojtka Gabca. Przez nią nie mógł on później grać na sto procent swoich możliwości. Jednak brązowy medal też uznajemy za nasz sukces.