Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 1:1

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Piłkarze suwalskich Wigier (na biało) często gościli w polu karnym rywali, ale udało im się strzelić tylko jednego gola, który niestety, nie dał pierwszej w tym sezonie wygranej Wojciech Drażba
Wigry Suwałki pozostają bez zwycięstwa. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zremisowali u siebie z innym beniaminkiem Bytovią Bytów 1:1.

Wigry Suwałki (1) 1
Bytovia Bytów (0) 1

Bramki: 1:0 - Karankiewicz, 1:1 - Surdykowski (83).

Wigry: Salik - Bartkowski, Jarzębowski I, Karankiewicz, Bogusz, Żebrowski, Michałowski, Lauryn, Radzio (74. Drągowski), Mackiewicz I, Tuttas I (58. Karłowicz).

Bytovia: Oszmaniec - Bąk, Jakóbowski, Juraszek, Kryszak I, Mąka I, Mandrysz (46. Hirsz), Pietroń (79. Gołębiewski I), Surdykowski, Szewczyk, Wilczyński (46. Kikut).
Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 2500.

W porównaniu do poprzedniego spotkania ze Stomilem Olsztyn, teraz zagraliśmy lepiej i byliśmy bliżej zwycięstwa niż rywale - ocenia szkoleniowiec Wigier. Niemniej, jeśli marzymy o utrzymaniu się, to takie mecze musimy wygrywać - dodaje.

Piątkowa potyczka nie mogła się lepiej zacząć dla gospodarzy. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karola Mackiewicza piłkę do siatki skierował Adrian Karankiewicz.

- Było w tym trochę przypadku, bo w zasadzie trafiłem klatką piersiową i wpadło - cieszy się zdobywca gola dla Wigier.

Miejscowi, niesieni dopingiem kibiców nie zamierzali bronić jednobramkowego prowadzenia, tylko poszli za ciosem. W ciągu kolejnych 30 minut dwukrotnie do siatki trafił Sebastian Radzio, jednak za każdym razem asystent arbitra sygnalizował pozycję spaloną. Przynajmniej w jednym przypadku sytuacja była mocno kontrowersyjna.

Sędzia w ogóle nie był najlepszym aktorem piątkowego spektaklu. Dopuszczał do ostrej gry, w efekcie czego boisko na noszach opuścił m.in. Tomasz Tuttas. Po meczu olbrzymie pretensje miał za to trener gospodarzy.

Czterech zawodników ma po tym meczu kontuzje mechaniczne. W środę gramy Puchar Polski z Flotą w Świnoujściu i nie wiem, jak mam teraz zestawić kadrę - komentuje Kaczmarek.

Gospodarze jednak za stratę punktów pretensje mogą mieć do siebie. W drugiej połowie pozwalali rywalom na wiele i w efekcie skończyło się stratą bramki w 83. minucie. Akcję prawym skrzydłem wykończył wchodzący w pole karne Janusz Surdykowski.

Inne wyniki 2. kolejki

Stomil - GKS Tychy 2:2 (2:1). Bramki: 0:1- Mączyński (16), 1:1 - Wełnicki (19), 2:1 - Łukasik (27), 2:2 - Kowalczyk (65).
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 - Traore (31), 1:1 - Abott (62).
Widzew Łódź - Dolcan Ząbki 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Mikita (21), 1:1 - Augustyniak (31).
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Kaczmarczyk (79).
Flota Świnoujście - Chrobry Głogów 2:2 (2:0). Bramki: 1:0 - Olszar (19), 2:0 - Reca (29), 2:1 - Ilków-Gołąb (68), 2:2 - Michalec (85).
Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Lubin 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Błąd (62).
Wisła Płock - Pogoń Siedlce 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 - Demianiuk (22), 1:1 - Burkhardt (37).
Miedź Legnica - GKS Katowice 4:2 (2:0). Bramki: 1:0 - Feruga (27), 2:0 - Szczepaniak (33), 2:1 - Pitry (48), 2:2 - Goncerz (50-karny), 3:2 - Lenkiewicz (56), 4:2 - Garuch (60-karny).
1. Nieciecza 2 6 7:0
2. Zagłębie 2 6 3:0
3. Pogoń 2 4 5:2
4. Bytovia 2 4 4:3
5. Olimpia 2 3 4:3
6. Miedź 2 3 6:6
7. Katowice 2 3 4:5
8. Tychy 2 2 3:3