Jesteś tu: Strona główna Sport Sporty walki Artykuł

Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew. Transmisja online, linki sopcast (wideo)

Dodano: 20 czerwca 2013, 13:00

Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew. Transmisja. Czakijew długo był w cieniu Romanczuka.

- Czakijew długo był w cieniu Romanczuka, ale jak dostał szansę, wykorzystał ją w stu procentach - uważa były trener kadry Polski Ludwik Buczyński. W piątek Rosjanin Rachim Czakijew będzie boksował z Krzysztofem Włodarczykiem o pas WBC w wadze junior ciężkiej.

Noszący przydomek "Maszyna" Czakijew urodził się w Tobolsku na Syberii, ale - jak sam o sobie mówi - jest Inguszem. Z tego regionu Rosji pochodzą rodzice pięściarza, i między innymi tam, w podnóża Elbrusu, przygotowywał się do pojedynku o zawodowe mistrzostwo świata z "Diablo" Włodarczykiem.

- Bardzo długo Czakijew w rosyjskiej reprezentacji był w cieniu Romana Romanczuka, dlatego nie jeździł na największe imprezy międzynarodowe. Ale jak już dostał szansę od trenera Aleksandra Lebziaka, to ją wykorzystał w stu procentach - powiedział Buczyński.Czakijew przegrywał wewnętrzną rywalizację w kategorii ciężkiej (do 91 kg) ze starszym od siebie Romanczukiem. Dlatego ten drugi był liderem kadry; w boksie amatorskim z jednego kraju w danej wadze startuje tylko po jednym zawodniku. Romanczuk zdobył srebrny medal mistrzostw świata (2005) i Europy (2006). W tym drugim turnieju, w bułgarskim Płowdiw, wyeliminował w pierwszej walce Łukasza Janika.

- Romanczuk opowiadał mi, że pochodzi z Ukrainy, a jego dziadkowie pochodzili z Polski. Kilka razy mierzył się z naszymi bokserami i zawsze wygrywał, np. z Krzysztofem Zimnochem, choć po bardzo zaciętej i wyrównanej konfrontacji - wspominał polski szkoleniowiec.

Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew. Transmisja online, gdzie obejrzeć YouTube

Przełomowy okazał się 2007 rok i mistrzostwa Rosji w Jakucku. W finale Czakijew pokonał Romanczuka 28:25 i w nagrodę pojechał na czempionat globu do Chicago, gdzie sięgnął po tytuł wicemistrza.- Dodatkowo niewiele później Romanczuk wpadł w poważne kłopoty, bowiem trafił do więzienia za zabójstwo. Czakijew pojechał na igrzyska do Pekinu i przywiózł złoto. Mam nagraną jego decydującą walkę. Chińczycy nie pozwolili filmować wcześniejszych potyczek, ale podczas finałów była ich zgoda - dodał Buczyński.

W piątek, w Moskwie, formę Czakijewa sprawdzi "Diablo" Włodarczyk, obecnie jedyny polski zawodowy mistrz świata. "Krzysiek ma piekielne uderzenie, potrafi ładnie boksować. Swoją wymowę ma też olimpijski tytuł Rosjanina. Zapowiada się ciekawa walka, a ja kciuki będę trzymał za Włodarczyka" - podsumował trener ze Śląska.

Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew. Transmisja online, linki sopcast

link 1

link 2

link 3

link 4

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Transmisja online
  • Walka Diablo Włodarczyk - Czakijew
Oferty dnia

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.