Jesteś tu: Strona główna Sport Sporty walki Artykuł

WALKA WAWRZYK - POWIETKIN ONLINE. TRANSMISJA ZA DARMO W INTERNECIE LIVE

Dodano: 16 maja 2013, 16:45

Aleksander Powietkin w karierze amatorskiej sześć razy boksował z Polakami i zawsze wygrywał. W piątek będzie bronił tytułu zawodowego mistrza świata WBA w kategorii ciężkiej, a jego przeciwnikiem na ringu w Moskwie - Andrzej Wawrzyk.

Pierwszym polskim pięściarzem, z którym skrzyżował rękawice Powietkin, był Wojciech Bartnik. Walka miała miejsce w kwietniu 1998 roku w ćwierćfinale turnieju w Helsinkach. 30-letni Bartnik (Gwardia Activa Wrocław), brązowy medalista olimpijski z Barcelony, niespodziewanie przegrał z 18-letnim wtedy Rosjaninem na punkty 0:2. Całej imprezy Powietkin nie wygrał, bowiem w finale nieznacznie uległ Szwedowi Kwamenie Turksonowi.

Walka Wawrzyk vs Powietkin, Moskwa. Sprawdź, jak oglądać. Transmisja TV online

Do kolejnego pojedynku Polaka z obecnym czempionem WBA doszło trzy lata później na zawodach w niemieckim Halle. Inny bokser wrocławskiego klubu Michał Kwietniewski uległ w półfinale przed czasem Powietkinowi. Rosjanin wcześniej znokautował reprezentanta gospodarzy Steffena Kretschmanna, a dla Kwietniewskiego to był pierwszy występ w imprezie.

Jesienią 2002 roku w Memoriale Feliksa Stamma w Warszawie z Powietkinem, ówczesnym mistrzem Europy, rywalizowało dwóch biało-czerwonych, ale nie w wadze ciężkiej, jak wcześniej, a w superciężkiej. I Mariusz Wach w półfinale, i Grzegorz Kiełsa w finale nie dotrwali do końca potyczek. Zgodnie z przepisami walki kończyły się, gdy jeden z zawodników uzyskał przewagę 15 punktów.

Występujący w Hetmanie Białystok Kiełsa miał okazję rewanżu, bowiem Powietkin został zakontraktowany przez Victorię Skok Jaworzno. W meczu ligowym spotkali się 2 marca 2003 roku. Rosjanin znów był lepszy - na punkty 23:7.

Inicjatorem przyjazdu Powietkina do Jaworzna był ówczesny kierownik Victorii Włodzimierz Kromka. "Miałem kontakt ze szkoleniowcem rosyjskiej reprezentacji Nikołajem Chromowem. Dzięki tej znajomości Aleksander wraz z innym trenerem przyjechał pociągiem z Moskwy na mecz z Hetmanem. Szkoleniowiec białostockiej drużyny Staszek Wąsowski był mocno niezadowolony, gdy zobaczył go w naszym składzie" - powiedział Kromka.

Później Powietkina w śląskiej ekipie zastąpił inny znany rosyjski pięściarz Siergiej Rożnow (walczył też w barwach Bułgarii).Latem tego samego 2003 roku Kiełsa po raz trzeci stanął oko w oko z Powietkinem, dziś trenowanym przez utytułowanego Kostię Cziu. Miało to miejsce w Bangkoku w ćwierćfinale mistrzostw świata. Białostoczanin uległ rywalowi 17:20. Zawodnik z Kurska sięgnął po złoty medal.

"W Tajlandii byłem najbliżej zwycięstwa. Kurtuazyjnie powiem, że boks niszczą sędziowie. Musiałbym użyć brzydkich słów, aby opisać tamten pojedynek i późniejszy werdykt" - stwierdził Kiełsa.

W piątkowy wieczór 25-letni Wawrzyk, jako piąty Polak w historii, będzie walczył z 33-letnim Powietkinem, mistrzem olimpijskim z Aten.

Walka Wawrzyk vs Powietkin. Transmisja TV online na żywo live

Walka Wawrzyk vs Powietkin. Transmisja online

Walka Wawrzyk - Powietkin online. Transmisja TV żywo live

Walka Wawrzyk - Powietkin. Gdzie oglądać w internecie

Walka Wawrzyk vs Powietkin. Transmisja online w internecie na żywo live

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • transmisja online
  • walka wawrzyk - powietkin
Oferty dnia

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.