Jesteś tu: Strona główna Kultura - Teatr Artykuł

Słoń i Kwiat w BTL

Dodano: 28 grudnia 2012, 15:30 Autor:

Słoń i Kwiat w BTL

Słoń i Kwiat w BTL (fot. btl.bialystok.pl)

W nowym spektaklu Grupy Coincidentia i Białostockiego Teatru Lalek coś dla siebie znajdą i dzieci, i dorośli.

Bohatera spektaklu "Słoń i Kwiat" według opowiadań Briana Pattena w przekładzie Piotra Sommera poznajemy w dość trudnym momencie jego życia. Rodzi się i jest inny niż przeciętny słoń. Ma niewiele ponad 5 centymetrów z kawałkiem. Jego mama, zakłopotana kładzie go na płynący nurtem rzeki liść. I tak nasz bohater dociera do dżungli. Nie wie skąd się tam wziął, ani tego dlaczego i kto go wysłał. Wie jedynie, że chce stać się wielki.
Reżyserią i adaptacją spektaklu zajął się Robert Jarosz, muzykę skomponował Piotr Klimek, a twórcą scenografii jest Pavel Hubicka. W spektaklu pojawią się też multimedia Krzysztofa Kiziewicza. Muzykę na żywo zagra Robert Jurco. Na scenie zobaczymy trójkę aktorów: Dagmarę Sowę, Pawła Chomczyka i Michała Jarmoszuka.

- Patten prezentuje nam zbiór dziecięcych mitów na temat powstania dżungli - mówi Robert Jarosz, reżyser. - Całość jest opowiedziana bardzo dowcipnie, a dowcip ten podszyty jest filozofią. Coś dla siebie znajdzie każdy. I dziecko, i dorosły. To spektakl familijny. Zobaczymy perypetie małego słonia, który poznaje świat. Odkrywanie przeplata się tu z tworzeniem.
Poza tytułowymi Słoniem i Kwiatem na deskach teatru lalek zobaczymy też m.in. świnie, małpy, wróble, hienę i stadko dżdżownic.

- Wszystkie te postaci są wyjątkowe - zapewnia Paweł Chomczyk, tytułowy Słoń. - Kwiat się uwolnił i biega sobie swobodnie po dżungli. Lilia też by chciała, mimo że wiąże się to z szybszym starzeniem się. Dżdżownice wychodzą z ziemi wabione poezją głodnego wróbla, a hiena nazywa sama siebie królową dowcipu.

Spektakl obejrzeć będzie można już w niedzielę o godz. 13 w Białostockim Teatrze Lalek (ul. Kalinowskiego 1). Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Białegostoku, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz w ramach stypendium z budżetu MKiDN.

Czytaj więcej o:
  • BTL
  • Słoń i Kwiat
  • spektakl
  • teatr
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

  • Dinozaury w Alfa Centrum poranny.pl

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.