Lotnisko Warszawa-Modlin gotowe. Dojazd, mapa

Dodano: 26 czerwca 2012, 10:39 Autor:

Na lotnisku Warszawa-Modlin wylądował już pierwszy odrzutowiec. Od połowy lipca regularne kursy rozpoczną tam Ryanair i Wizz Air.

Na lotnisku Warszawa-Modlin wylądował już pierwszy odrzutowiec. Od połowy lipca regularne kursy rozpoczną tam Ryanair i Wizz Air. (fot. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin)

Lotnisko Warszawa-Modlin jest już gotowe na przyjęcie pasażerów. Wylądował tam właśnie pierwszy odrzutowiec. Dojazd do lotniska jest łatwy i bliższy niż do Okęcia. Zobacz mapę.

Lotnisko Warszawa-Modlin działalność dla szerokiej rzeszy pasażerów rozpocznie już 16 lipca. Wtedy zaczną startować stamtąd samoloty linii Ryanair. Dwa dni później na lotnisko Warszawa-Modlin z portu Warszawa-Okęcie przeniosą się także linie Wizz Air.

Tymczasem w poniedziałek na lotnisku w Modlinie wylądował pierwszy po modernizacji pasa startowego odrzutowiec.

- Został przywitany przez Lotniskową Służbę Ratowniczo-Gaśniczą salwą wodną - mówi Magdalena Bojarska z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Była to prywatna maszyna należąca do polskiego biznesmena. Pilot wykonał trzy treningowe podejścia, a za czwartym wylądował.

Lotnisko Warszawa-Modlin. Dojazd: Bliżej i łatwiej

Modlin Airport jest najbliżej położonym od Białegostoku tak dużym lotniskiem. Jest do niego 195 km (do Okęcia jest 205 km). Żeby tam dojechać, należy kierować się krajową ósemką w stronę Warszawy. W Wyszkowie należy odbić na Serock, a później kierować się na Nowy Dwór Mazoiecki. Później poprowadzą nas już znaki.

Ci, którzy będą chcieli dojechać do Modlina transportem publicznym, od 29 czerwca będą mogli wsiąść w Białymstoku do pociągu, a później przesiąść się w Warszawie do składu Kolei Mazowieckich, które będą dojeżdżały do stacji Modlin. Dalej do Mazowieckiego Portu Lotniczego podróżnych zabiorą specjalne autobusy.

Pierwszy pociąg odjedzie ze stacji Modlin 15 minut po północy. Natomiast ostatni o 23:23. Pociągi połączą dwa porty lotnicze: Lotnisko Warszawa/Modlin oraz Lotnisko Chopina.

Pociągi na trasie Modlin - Warszawa będą zatrzymywały się na stacjach: Nowy Dwór Mazowiecki, Chotomów, Legionowo Przystanek, Legionowo, Warszawa Płudy, Warszawa Toruńska, Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Zachodnia. Część pociągów będzie zatrzymywała się dodatkowo na stacjach: Warszawa Choszczówka oraz Warszawa Praga.

Wiadomo, że bezpośrednie kursy z Białegostoku do lotniska Warszawa-Modlin chce też oferować Podlasie-Express.

Podlaskie lotnisko regionalne

Ciągle nie wiadomo, co dalej z podlaskim lotniskiem regionalnym. Na razie nie znana jest nawet jego lokalizacja. Unijne pieniądze z portu lotniczego trafiły już na drogi.

Szybciej wybudowany zostanie za to asfaltowy pas startowy na białostockich Krywalnach. Będą tam mogły lądować samoloty biznesowe, co bardzo ucieszyło rodzimych przedsiębiorców.

Lotnisko Warszawa-Modlin i Okęcie - mapa

Do lotniska Warszawa-Modlin jest z Białegostoku o 10 km bliżej niż do Okęcia.

Czytaj więcej o:
  • airport
  • dojazd
  • lotnisko
  • lotnisko warszawa modlin
  • mapa
  • modlin
  • modlin airport
  • warszawa
  • warszawa modlin
  • warszawa modlin lotnisko
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.