Jesteś tu: Strona główna Sport Inne dyscypliny Artykuł

Polska - Serbia. Transmisja TV online - piłka ręczna

Dodano: 7 kwietnia 2012, 9:58 Autor:

Polska - Serbia, mecz piłki ręcznej - transmisja TV online w internecie. Polska gra z Serbią o awans do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Polska pokonała w piłkę ręczna Algierię. Teraz czas na mecz z Serbią. Transmisja TV online w internecie. (fot. Fot. N.Barczyk (Pressfocus)/zprp.pl)

Polska reprezentacja piłki ręcznej jest blisko awansu do igrzysk olimpijskich w Londynie. Nasi szczypiorniści osiągną cel jeśli pokonają dzisiaj Serbię, a Hiszpanie - Algierię. Mecz biało-czerwonych rozpocznie się o godz. 17.30.

Polska - Serbia 25:25. Awans do IO niepewny

Podopieczni selekcjonera Bogdana Wenty w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego wygrali z Algierią 28:27, ale nie zaprezentowali się z dobrej strony. Do przerwy zanosiło się na sensację, ponieważ druga drużyna Afryki prowadziła dwoma bramkami. Po zmianie stron Polacy opanowali sytuację i szybko objęli wysokie prowadzenie. W końcówce w nonszalancki sposób roztrwonili przewagę, tracąc pięć bramek z rzędu, ale Algierczykom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Z kolei Serbowie stoczyli z Hiszpanami niezwykle zacięty bój, bramka za bramkę, a przewaga gospodarzy zaznaczyła się dopiero w ostatnich trzech minutach. Ostatecznie Hiszpanie wygrali 30:27.

Dla Polaków mecz z Serbią będzie okazją do rewanżu za porażkę w styczniu w mistrzostwach Europy w Belgradzie (18:22). Serbowie na własnym parkiecie okazali się wtedy niezwykle groźnym zespołem, zdobywając srebrny medal (w finale przegrali z Danią).

Awans do igrzysk wywalczą dwie najlepsze drużyny turnieju.