Zabójstwo aplikantki. Maciej T. , były adwokat przed sądem. (zdjęcia)

Dodano: 28 lutego 2011, 13:00

Zabójstwo aplikantki przed sądem. Adwokat Maciej T. pojawił się w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Proces będzie prowadzony za zamkniętymi drzwiami.

Proces adwokata Macieja T. z Białegostoku oskarżonego o zabójstwo aplikantki rozpoczął się w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Lublinie. Będzie prowadzony za zamkniętymi drzwiami.

Wniosek o wyłączenie jawności procesu złożyli rodzice ofiary, którzy są oskarżycielami posiłkowymi.

- Sąd postanowił wyłączyć jawność rozprawy w całości z uwagi na dobre obyczaje i ważny interes prywatny rodziny pokrzywdzonej – ogłosił przewodniczący składu orzekającego, sędzia Piotr Łaguna.

Prokuratura uważa, że oskarżony dokonał umyślnego zabójstwa.

- Ofiara została uduszona, postaramy się to udowodnić przed sądem – powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem rozprawy prokurator Józef Murawko z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, która przygotowywała akt oskarżenia.

Ujawniamy kulisy śmierci aplikantki. Kobieta była mocno pobita, prawnik podrapany.

Śmierć aplikantki

Do tragedii doszło 2 stycznia ubiegłego roku w Białmstoku, w mieszkaniu aplikantki. Maciej T. zadzwonił na policję i poinformował, że w mieszkaniu jest prawdopodobnie martwa kobieta. Policja ustaliła, że aplikantka została uduszona; miała też na ciele wiele obrażeń.

Oskarżony jest znanym w Białymstoku radcą prawnym i adwokatem, współwłaścicielem kancelarii prawnej. Aplikantka miała tam praktyki. Tak się poznali, nawiązał się między nimi romans.

Prokuraturze w Suwałkach nie udało się ustalić motywu zabójstwa. Jej rzecznik Ryszard Tomkiewicz powiedział PAP w listopadzie ubiegłego roku, że motyw zabójstwa jest niejasny.

Maciejowi T. grozi maksymalna kara 25 lat więzienia albo dożywocia.

Zabójstwo aplikantki. Dlaczego białostoccy sędziowie nie chcieli sądzić Macieja T.

Mężczyzna przebywa w areszcie. Jego proces toczy się w Lublinie, gdyż wszyscy sędziowie z Sądu Okręgowego w Białymstoku wyłączyli się od rozpoznawania tej sprawy. Argumentowali, że znają oskarżonego jako prawnika, a ponadto, że jego krewny jest sędzią tego sądu.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • aplikantki
  • białystok
  • lublin
  • maciej t.
  • proces
  • sąd
  • udusił
  • zabójstwo
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Bulwary nad Białą: Styl i nowoczesność

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.