Kultura

serwis portalu www.poranny.pl

Recenzje

SONDA

Czy Białystok to miasto bluesa?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 48.

KULTURA > Kultura - Aktualności | 3 stycznia 2011 - 20:47

Świetlne Pióro - Konkurs literacki na opowiadanie fantasy

Świetlne Pióro

Świetlne Pióro - Konkurs literacki na opowiadanie fantasy (Fot. woak)

Osoby, które piszą opowiadania, mają okazję sprawdzić swój talent pisarski. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury ogłasza Ogólnopolski Konkurs Literacki Świetlne Pióro na najlepsze opowiadanie o tematyce fantasy.

– To już druga edycja naszego konkursu, pierwsza cieszyła się wielkim powodzeniem: wpłynęło ponad sto prac z całej Polski, większość spoza naszego województwa – mówi Joanna Krukowska z WOAK-u. – Wygrały dwie osoby z Łodzi i z Warszawy. Mamy nadzieję, że w tym roku Świetlne Pióro będzie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród fanów fantastyki z naszego regionu.

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 16. roku życia. Jeden autor może zgłosić tylko jedną pracę. Tematyka prac jest dowolna, musi jednak wiązać się z szeroko rozumianą fantastyką.
Nagrodą główną jest publikacja zwycięskiej pracy w miesięczniku „Science Fiction, Fantasy & Horror” oraz 500 zł. Przyznawane będą także nagrody dodatkowe: roczne i półroczne prenumeraty pisma oraz bony na książki.

Opowiadanie nie powinno przekraczać 15 stron. Teksty należy wysłać drogą pocztową na adres: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku z siedzibą przy ul. Kilińskiego 8, 15-950 Białystok z dopiskiem „Konkurs Literacki Świetlne Pióro” do 8 kwietnia. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną pseudonimem, z wypełnionym i podpisanym formularzem dotyczącym danych autora (do pobrania ze strony: www.woak.bialystok.pl).

Podsumowanie konkursu odbędzie się 29 maja, podczas imprezy Rycerze Okrągłego Spodka.

(ak)

::Kultura - serwis specjalny Kuriera Porannego - email:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne Spółka z o.o. 2001-2014.