Jesteś tu: Strona główna Kultura Kultura - Aktualności Artykuł

Świetlne Pióro - Konkurs literacki na opowiadanie fantasy

Dodano: 3 stycznia 2011, 20:47 Autor:

Osoby, które piszą opowiadania, mają okazję sprawdzić swój talent pisarski. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury ogłasza Ogólnopolski Konkurs Literacki Świetlne Pióro na najlepsze opowiadanie o tematyce fantasy.

– To już druga edycja naszego konkursu, pierwsza cieszyła się wielkim powodzeniem: wpłynęło ponad sto prac z całej Polski, większość spoza naszego województwa – mówi Joanna Krukowska z WOAK-u. – Wygrały dwie osoby z Łodzi i z Warszawy. Mamy nadzieję, że w tym roku Świetlne Pióro będzie cieszyło się jeszcze większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród fanów fantastyki z naszego regionu.

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 16. roku życia. Jeden autor może zgłosić tylko jedną pracę. Tematyka prac jest dowolna, musi jednak wiązać się z szeroko rozumianą fantastyką.
Nagrodą główną jest publikacja zwycięskiej pracy w miesięczniku „Science Fiction, Fantasy & Horror” oraz 500 zł. Przyznawane będą także nagrody dodatkowe: roczne i półroczne prenumeraty pisma oraz bony na książki.

Opowiadanie nie powinno przekraczać 15 stron. Teksty należy wysłać drogą pocztową na adres: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku z siedzibą przy ul. Kilińskiego 8, 15-950 Białystok z dopiskiem „Konkurs Literacki Świetlne Pióro” do 8 kwietnia. Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną pseudonimem, z wypełnionym i podpisanym formularzem dotyczącym danych autora (do pobrania ze strony: www.woak.bialystok.pl).

Podsumowanie konkursu odbędzie się 29 maja, podczas imprezy Rycerze Okrągłego Spodka.

Czytaj więcej o:
  • Świetlne Pióro
  • białystok
  • fantasy
  • konkurs
  • opowiadanie
  • woak
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Kultura w Białymstoku. Blaski i cienie ostatnich 12 miesięcy.

Informacje z Twojego powiatu

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.