Jesteś tu: Strona główna Sport Inne dyscypliny Artykuł

Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)

Dodano: 26 maja 2010, 15:00 Autor:

Drugie eliminacje do finału turnieju o puchar Kuriera Porannego przebiegały pod znakiem dobrej zabawy i doboru odpowiedniej taktyki.
Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)

Motywujemy się nawzajem i zagrzewamy do walki - mówi Tobiasz Bielski z I LO. - Dla nas najważniejsza jest dobra zabawa. Wierzymy w swoje siły i liczymy też na odrobinę szczęścia. Jest z nami nasza nauczycielka od wf-u, która daje nam praktyczne wskazówki, jak mamy odpowiednio rzucać.

Hubert Rutkowski, gracz z IV LO, był jednym z faworytów drużyny. Jak się okazało zanim znalazł się w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych, musiał pokonać nie lada konkurencję.

- W naszej szkole były eliminacje do tych zawodów - mówi. - Na jedno miejsce było aż dziesięć osób. Mi na szczęście się udało dostać tutaj. Nie jestem zaawansowanym graczem, są lepsi ode mnie, ale jak na razie udaje mi się zbijać wszystkie kręgle. Kwestia treningu i odpowiedniego dobrania kuli.

Warto wspomnieć, że Hubert grał trzynastką, która wcale nie był pechowa.

Drużyna z Zespołu Szkół Budowlano Geodezyjnych w Białymstoku to weterani Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w grze w kręgle.

- Rok temu tez startowaliśmy, zajęliśmy wtedy drugie miejsce w finale, było fajnie, więc w tym roku też jesteśmy - mówi Maciej Michalczuk.

Jak się okazało gracze, tym razem postawili na taktykę.

- Przygotowywaliśmy się do matury z matematyki i przy okazji opracowywaliśmy wzory i sposoby na wygranie gry, to nasze taktyczne niespodziewajki- opowiada Adrian Matuszewski. - Mamy też naszego czarnego konia, który celnie rzuca lewą ręką.

W drugich rozgrywkach pierwsze miejsce zajęła drużyna Katolik1 - 1205 ptk., drugie z wynikiem 1026 ptk. należało do graczy z Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, a trzecie miejsce należało do IV LO, którzy zdobyli 1022 ptk. Ich zobaczymy w finale.


Kolejne eliminacje do finału jutro o godzinie 19, w Kręgielni MK Bowling w Galerii Białej.

Kręgle w Galerii Białej. Mistrzostwa Porannego. (zdjęcia)
Czytaj więcej o:
  • białystok
  • grze
  • II
  • kręgle
  • Mistrostwa
  • Ponagimnazjalnych
  • Szkół
  • turniej
  • w
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem

Informacje z Twojego powiatu

  • SALE w Alfa Centrum poranny.pl

Oferty dnia

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.