Robert Średnicki

Dodano: 31 października 2007, 13:19

Robert Średnicki

Jeden krzyż jest zardzewiały. Leżą przykurzone wieńce. Kilkanaście metrów dalej jest drugi. Z drogi bije po oczach biel świeżych kwiatów pod nim, pali się świeczka. Po drugiej stronie drogi Robert Średnicki sprzedaje gaz.

Nie było go tu 30 września, kiedy to się stało. Już zamknął punkt. Wszystkiego dowiedział się od ludzi, którzy przychodzą na ten grób.
- Ten krzyżyk to dla młodych ludzi, stąd, jeden był ze Srebrnego Borku, ktoś z Mroczek - przekrzykuje ryk “ósemki”. - Bawili się na weselu. Po 22 przyjechali tu do baru, pewnie po papierosy. Wyjechali z parkingu wprost pod koła tira. Trójka, dwie dziewczyny (16 i 18 lat) i chłopak, też osiemnastolatek zginęli na miejscu. Jeden walczył o życie w szpitalu.
O tym drugim, starszym krzyżu niewiele potrafi powiedzieć: - Jest sprzed jakichś pięciu lat. Chłopcy wracali ze szkoły, wysiedli z autobusu. W jednego wjechał rozpędzony samochód. Tu chyba w każdej wsi jest dusza, co się nad tą drogą kręci, bo tu zginęła. Droga śmierci, wiadomo...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Krzysztof Morysewicz

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
poranny24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 048

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 7119394

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

poranny.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.poranny.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.