MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żubry zgaszone przez Znicz

Sylwia Kowalczyk
Koszykarze białostockich Żubrów znów opuszczali parkiet z opuszczonymi głowami. Podlasianie ostatnio tylko przegrywają. Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Pierwszoligowe Żubry Białystok przegrały w Pruszkowie ze Zniczem Basket 59:64 i była to trzecia porażka z rzędu Podlasian. Sytuacja podopiecznych trenera Marka Kubiaka zrobiła się nieciekawa.

Do Pruszkowa białostoczanie pojechali bez Kamila Zakrzewskiego, który leczy kontuzję. Szkoleniowiec postanowił więc, że przeciwko bardzo dobrze znanemu rywalowi w wyjściowej piątce zagrają: Piotr Jagoda, Tomasz Kujawa, Artur Busz, Rafał Kulikowski i Andrzej Misiewicz.

Pierwsze minuty były niezłe w wykonaniu Żubrów. Podlasianie prowadzili 6:3. Radość gości nie trwała jednak długo. Od stanu 10:10 to Znicz Basket dyktował warunki, powiększał przewagę - 17:10, 27:17, 36:26.

Po zmianie stron białostoczanie znów mieli dobry początek. Po trafieniach Kulikowskiego i Misiewicza zmniejszyli straty do czterech punktów (32:36). Po trzeciej kwarcie przegrywali już tylko 44:48.

Ale co z tego, kiedy przez cztery i pół minuty czwartej odsłony Żubry zdobyły zaledwie trzy "oczka". Mimo to białostoczanie mieli szansę, by losy meczu rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niespełna minutę przed końcem za trzy punkty trafił Mariusz Rapucha i goście przegrywali 59:60. Niestety, końcówka należała do Pruszkowa.

WYNIKI 21. kolejki

Znicz Basket Pruszków - Żubry Białystok 64:59 (13:17, 13:19, 18:12, 15:16).
Żubry: Misiewicz - 19, Kujawa - 8, Kulikowski - 8, Busz - 6, Brzozowski - 5, Bet - 4, Konare - 3, Rapucha - 3, Jagoda - 2, Zabielski - 1.

AZS Kalisz - Zastal Zielona Góra 35:70, AZS AWF Katowice - Polonia 2011 Warszawa 78:84, Prokom II Sopot - Siarka Tarnobrzeg 66:78, MKS Dąbrowa Górnicza - Sudety Jelenia Góra 77:84, Stal Stalowa Wola - ŁKS Łódź 75:72, MOSiR Krosno - BIG STAR Tychy 71:69.

Mecz: Resovia Rzeszów - Sokół Łańcut, został przełożony.