MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zimowe spacery i świąteczne uściski bez objawów alergicznych.

(kami)
Alergia może atakować także zimą.
Alergia może atakować także zimą. fot. sxc.hu
Alergia to problem występujący nie tylko w sezonie wiosennym, objawy uczuleń dokuczają niezależnie od pory roku, także zimą.

Nieprzyjemne objawy alergiczne mogą zakłócić świąteczny spokój małych i dorosłych członków rodziny. Nie dopuśćmy do tego.

Zimą mamy powinny szczególnie zadbać o małych alergików, gdyż w tym okresie dzieci są wyjątkowo narażone na infekcje, przeziębienia, podrażnienia dróg oddechowych. Aby maluch mógł cieszyć się zimą bez uciążliwych objawów alergicznych, należy dbać o odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza w domu. Nadmierne przegrzanie osłabia układ odpornościowy malucha, a zbyt suche powietrze podrażnia śluzówkę nosa, utrudniając oddychanie.

Mimo zimowej, ponurej aury warto wybrać się z dzieckiem na spacer, pozwolić zaczerpnąć świeżego powietrza, dbając jednocześnie o odpowiedni ubiór. Aby nie przegrzewać malucha zimą zarówno podczas zabaw w domu, jak i na spacerze, warto ubierać go na tzw. "cebulkę", stosując wiele warstw odzieży wykonanej z delikatnych, przewiewnych materiałów, które można zakładać i zdejmować - w zależności od temperatury otoczenia.

Ważnym czynnikiem, który pomoże zabezpieczyć wrażliwą skórę przed podrażnieniem alergicznym w okresie zimy, jest odpowiedni dobór środków do prania odzieży. Ważnym elementem ochrony małego alergika jest pranie wszystkich tkanin, które mają kontakt z jego wrażliwą skórą, w produktach specjalistycznych. To zagwarantuje alergikom dobre samopoczucie podczas świątecznych dni oraz długich, zimowych wieczorów.

Alergie skórne oraz problemy z oddychaniem małych i dużych alergików mogą być skutkiem tzw. wielkich świątecznych porządków: poruszenia roztoczy kurzu, stosowania nieodpowiednich detergentów do sprzątania i prania odzieży. Przedświąteczne porządki najlepiej wykonywać w momencie, gdy dziecko alergiczne jest na spacerze poza domem. Nie poleca się sprzątać pomieszczenia późnym wieczorem, gdyż poruszone cząsteczki kurzu będą unosić się w powietrzu jeszcze przez kilka godzin, a śpiące dziecko będzie je wdychało.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny