NASZE
  GALERIE

  Białystok się buduje

  Rozwiń
  Nutrimed nie chce płacić ponad miliona złotych. Złożył...

  Nutrimed nie chce płacić ponad miliona złotych. Złożył zażalenie.

  (uz)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  chce od Nutrimedu zwrotu ponad miliona złotych

  chce od Nutrimedu zwrotu ponad miliona złotych ©fot. NFZ

  Firma <b>Nutrimed</b> nie zgadza się z zarzutami podlaskiego <b>NFZ</b> dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej. Fundusz żąda zwrotu ponad miliona złotych oraz zapłaty kary umownej.
  chce od Nutrimedu zwrotu ponad miliona złotych

  chce od Nutrimedu zwrotu ponad miliona złotych ©fot. NFZ

  Nie zgadzam się z żadnym z postawionych nam zarzutów. Niczego nie fałszowaliśmy - uważa dr Stanisław Kłęk, współwłaściciel firmy Nutrimed, która zajmuje się jelitowym i pozajelitowym żywieniem chorych w domu. - To są mocne oskarżenia, ale naprawdę bezpodstawne. Fundusz nawet nie ustosunkował się do naszej odpowiedzi na swoje wystąpienie pokontrolne.

  Dlatego Nutrimed wysłał zażalenie na działanie podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Urzędnicy Funduszu przeprowadzili kontrolę dokumentacji medycznej prowadzonej przez świadczeniodawcę w 2009 i w pierwszej połowie 2010 roku. Znaleźli wiele nieprawidłowości, m. in. brak informacji o podawanych preparatach pacjentom. W ubiegły poniedziałek wypowiedzieli umowę firmie.

  Tego pisma jeszcze nie otrzymał Nutrimed. - Nawet nie mamy od czego się odwołać - mówi Stanisław Kłęk. - Funkcjonujemy w kilkunastu województwach i nigdzie nie mamy takich problemów z NFZ.

  - Żadnego zażalenia jeszcze nie mamy - informuje Adam Dębski, rzecznik podlaskiego NFZ. Droga formalna wygląda właśnie tak, że skarga do prezesa Funduszu jest kierowana za pośrednictwem oddziału. - Otrzymaliśmy jedynie odpowiedź na nasze zastrzeżenia i jest ona teraz szczegółowo analizowana.

  Nutrimed na Podlasiu ma aktualnie pod swoją opieką 51 pacjentów. NFZ żąda od niego zwrotu ponad miliona złotych za nienależnie opłacone świadczenia. Nałożył też karę umowną w wysokości 42 tysięcy złotych.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Poranny.pl poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama