ZAPYTAJ LEKARZA | Jak powinna wyglądać nasza dieta wiosną i...

  ZAPYTAJ LEKARZA | Jak powinna wyglądać nasza dieta wiosną i latem?

  PG

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  ZAPYTAJ LEKARZA | Jak powinna wyglądać nasza dieta wiosną i latem?
  Drodzy Czytelnicy. Czekamy na pytania dotyczące spraw szczególnie ważne dla Państwa zdrowia. Współpracuje z nami kilkudziesięciu lekarzy, wybitnych specjalistów, którzy chętnie na nie odpowiedzą. Najciekawsze opublikujemy w wydaniu papierowym, a wszystkie odpowiedzi będziemy publikować na bieżąco w serwisie Strona Zdrowia. Pytania należy przysyłać na adres e-mail: stronazdrowia@polskapress.pl
  ZAPYTAJ LEKARZA | Jak powinna wyglądać nasza dieta wiosną i latem?
  Temperatury są coraz wyższe i w związku z tym mamy ochotę zmienić dietę na lżejszą. Jak to zrobić?

  Kamila Sobaś: Przede wszystkim pijmy dużo wody mineralnej, dzięki czemu utrzymamy odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie. Średnio zaleca się picie 1,5-2 litrów wody dziennie, ale też trzeba zwrócić uwagę, czy nasz organizm nie potrzebuje jej więcej i uzależnić ilość wypijanego płynu na przykład od masy ciała.
  Oprócz wody warto też sięgnąć po zieloną herbatę oraz słabe napary z ziół, na przykład z pokrzywy lub rumianku. Organizm nawodnią także odpowiednio rozcieńczone soki owocowe. Zawarte w nich kwasy owocowe stymulują oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepsze będą samodzielnie przygotowane soki owocowe lub owocowo-warzywne. Pamiętajmy też, by napojów nie pić mocno schłodzonych, a wodę mieć przy sobie cały czas i sięgać po nią od razu, gdy poczujemy pragnienie. Sposób nawadniania organizmu też jest ważny. Wodę pijemy cały czas, małymi łykami. Przy wysokich temperaturach metabolizm jest szybszy i łatwiej o odwodnienie organizmu.

  Jak powinna wyglądać nasza dieta wiosną i latem?

  Kamila Sobaś: Włączmy do diety potrawy z dużą zawartością wody, w postaci płynnej lub półpłynnej. Idealne na lato będą chłodniki na bazie kefiru, maślanki czy jogurtu. Warto też spróbować lekkich zup owocowych. Świetnie orzeźwia na przykład cytrynowa. Do tego surówki i sałatki, również owocowe, ale bez majonezu, za to z dodatkiem świeżych ziół. Podczas upałów najlepiej zrezygnować z tłustych, ciężkostrawnych potraw. Najlepsze będą te przygotowywane na parze lub gotowane. Możemy też sięgać po potrawy duszone lub grillowane z małą ilością tłuszczu. Jak najczęściej sięgajmy też po warzywa i owoce. Ograniczmy tłuszcz i białko, które obciąża nerki i wątrobę. W wiosennej diecie powinno się też znaleźć więcej węglowodanów, przede wszystkim kasz, które świetnie smakują z warzywami, a kasza jaglana również z owocami.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Poznaj i zastosuj w swojej diecie 25 zasad zdrowego żywienia
  Te domowe aktywności pomogą Ci szybko spalić kalorie!

  Zdrowy kręgosłup - oto ćwiczenia, które pomogą. Wypróbuj!

  Naturalne afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn, które na pewno masz w swojej kuchni [ZDJĘCIA]

  Te witaminy i mikroelementy wzmocnią twój organizm [ZDJĘCIA]

  Nie chcesz zachorować na raka? Oto 6 najważniejszych zasad diety

  Lista domowych czynności, które poprawiają zdrowie i urodę  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 14 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »