Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy...

  Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

  ©Freeimages.com

  Stosowanie dodatkowych witamin i suplementów ma swoje uzasadnienie. Ważne jednak, by wybrać te, które faktycznie są nam potrzebne.
  Witaminy i suplementy diety też mogą szkodzić. Jak i kiedy je stosować?

  ©Freeimages.com

  Istnieje wiele badań naukowych, według których przyjmowanie przypadkowych witamin wcale nie uchroni nas przed chorobami, a może jedynie zaszkodzić. Wyjątkiem jest tu witamina D3, której suplementację w wysokości minimum 2000 jednostek zaleca się jesienią i zimą każdemu dorosłemu. Witamina ta modeluje układ odpornościowy i działa jako antyutleniacz. U dzieci suplementacja tej witaminy w tym okresie też jest wskazana i można podawać ją także w formie tranu.
  Podstawą do włączenia innych witamin i suplementów diety powinna być konsultacja z lekarzem i wykonanie podstawowych badań. Specjaliści podkreślają również, że zaniedbywaną metodą zwalczania przeziębienia i grypy jest odpoczynek. W trakcie występowania infekcji należy zapewnić organizmowi sen - ten jest jednym z najlepszych sposobów regeneracji. Weźmy kilka dni wolnego od pracy i pozwólmy sobie na oderwanie się od codziennych obowiązków.

  Teresa Tomaszewska, dietetyk i fitoterapeuta:
  Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszym, zabieganym świecie jest to trudne, ale nie dając naszemu organizmowi szansy na regenerację, opóźniamy moment powrotu do pełnego zdrowia.  ZOBACZ TAKŻE: Jak stosować suplementy diety? Skin coach radzi, jak mądrze wybrać i które powinniśmy przyjmować

  (Źródło: Agencja TVN, Dostawca: x-news)

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.poranny.pl

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 14 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »