Nowoczesna Stacja Dializ w Uniwersyteckim Szpitalu...

  Nowoczesna Stacja Dializ w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku już działa. Jest tu 18 stanowisk dla chorych [WIDEO]

  luk

  Gazeta Współczesna

  Gazeta Współczesna

  W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Skłodowskiej w Białymstoku została otwarta nowoczesna Stacja Dializ. Znajduje się tu 18 stanowisk z aparatami do hemodializ, tzw. sztucznych nerek. Tygodniowo będzie tu mogło być przyjętych 150 pacjentów.
  Nowoczesna Stacja Dializ w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku już działa. Jest tu 18 stanowisk dla chorych [WIDEO]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©wojciech wojtkielewicz

  Dializa to proces oczyszczania krwi ze zbędnych składników przemiany materii. Jest konieczna, jeśli nerki nie pracują lub pracują wadliwie. Najpopularniejsza metodą dializoterapii jest hemodializa. Wymaga wizyty w szpitalu. Pacjent zostaje tu podłączony do aparatury, która przez ok. 4-5 godzin filtruje krew.

  Czytaj też: Szpital wojewódzki w Białymstoku: Dwa noworodki w jednej wanience. Szpital przeprasza

  Nowa Stacja Dializ w USK wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. Będą mogli z niej korzystać mieszkańcy Białegostoku z chorobami nerek, jak również doraźnie hospitalizowani w USK oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pacjenci będą mieli możliwość skorzystania na miejscu z pełnego zaplecza diagnostyczno-terapeutycznego, jakie oferuje szpital.

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 14 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »