Zdecydowane zwycięstwo Sokoła

Józef Zalesko
Fragment meczu Sokół (czerwone stroje) - Sparta 3:0
Fragment meczu Sokół (czerwone stroje) - Sparta 3:0 Fot. Józef Zalesko
Podczas majowego długiego weekendu w kolejnym meczu czwartej ligi Sokół na własnym boisku podejmował Spartę Augustów.

Goście nie stawiali zbyt wielkiego oporu - Sokół wygrał 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnej akcji sokółczan - już w 2. minucie z piłką lecącą w kierunku bramki minął się bramkarz gości, a zamykający akcję Dzierżko nie trafił w futbolówkę. Kolejne 15 minut gry to nieciekawe akcje w środku pola.

Dopiero w 22. minucie sokółczanie stworzyli dwie interesujące sytuacje bramkowe. Niestety, nie przyniosły one zmiany rezultatu. Dwie minuty później Toczydłowski z około 20 metrów oddał silny strzał na bramkę augustowian i bramkarz z trudem wybił piłką parę metrów przed siebie. Niestety, w pobliżu nie było w pobliżu nikogo, kto skierowałby piłkę do siatki. Później zaatakowali goście - po kiksie obrońcy z Sokółki, Harasim po kiwnięciu dwóch kolejnych zawodników znalazł się oko w oko z Sawickim, jednak po jego uderzeniu piłka przeszła obok słupka.

Przez kolejny kwadrans Sokół grał szybko i uzyskał wyraźną przewagę w polu. Tuż przed końcem I połowy augustowianie mogą mówić o szczęściu - nasz zawodnik nie wykorzystał doskonałej okazji do strzelenia gola.

W drugiej odsłonie pierwsze minuty również nie wróżyły nic dobrego. W dziesiątej minucie nastąpił przełom w spotkaniu - Walukiewicz wykonywał z odległości ponad 30 metrów rzut wolny z lewej strony boiska. Silnie uderzona piłka powędrowała w długi róg bramki, odbiła się od wewnętrznej strony słupka i ku uciesze widzów wpadła do siatki. Minutę później mogło już być 2:0, ale po ładnej główce Muraszkowskiego piłka o centymetry minęła bramkę.

Bardzo ładną akcję przeprowadzili sokółczanie w 68. minucie. Prawą stroną Greś pociągnął piłkę przez kilkanaście metrów i widząc kolegę na wolnej pozycji po przeciwnej stronie boiska, dokładnie dośrodkował. Sokołowi pozostało jedynie skierować piłkę do bramki.

Kolejne minuty to okres nie wykorzystanych okazji przez gospodarzy. Sparta tylko raz przeprowadziła groźną kontrę, ale Sawicki dalekim wybiegiem i heroiczną obroną zażegnał niebezpieczeństwo. Nadzieję augustowianom na osiągnięcie przyzwoitego wyniku odebrał Stelmaszek, który chwilę po wejściu na boisko ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy.

Przebieg meczu pokazał, że Sokół gra coraz lepiej, natomiast augustowscy piłkarze w tym spotkaniu zaprezentowali się fatalnie.