Zapasy. Dwa tytuły mistrzowskie zawodniczek KS Wschód Białystok i Amatora Juchnowiec

Monika Martyna Borowska z Klubu Sportowego Wschód Białystok zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii do 50 kg KS Wschód Białystok
W Rudniku k/Raciborza zakończyły się Mistrzostwa Polski U-20 i U-23 w zapasach kobiet. Na starcie stanęło 111 zawodniczek z 36 klubów. Zapasniczki z województwa podlaskiego wywalczyły pięć medali, w tym dwa złote.

To były dobre występy zapaśniczek z naszego regionu w mistrzostwach Polski do lat 23 i do lat 20. Nasi reprezentanci wywalczyli pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły Monika Martyna Borowska z KS Wschód Białystok w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Karolina Domaszuk w mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20.

Monika Martyna Borowska z Klubu Sportowego Wschód Białystok zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii do 50 kg. Wcześniej miała już w swoim dorobku medal srebrny w 2023 roku i brązowy w 2022 roku.

Z kolei Karolina Domaszuk z Amatora Juchnowiec została mistrzynią w kategorii 68 kg, a w swojej kolekcji ma już także brąz i srebro mistrzostw Polski juniorek.

Ponadto brązowe medale zdobyły Julia Łochowska (MLUKS Gwiazda Szczuczyn), Urszula Jankiewicz (Podlasie Białystok), Zuzanna Konopko (Olimpik Suwałki).