Wyróżnienia dla najlepszych policjantów prewencji

ma
Najlepsi policjanci prewencji wyłonieni w trakcie finałów wojewódzkich edycji konkursów odebrali wyróżnienia z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego.

W eliminacjach wojewódzkich do XX Kynologicznych Mistrzostw Policji przez dwa dni rywalizowało w sumie 10 przewodników psów policyjnych z miejskich i powiatowych komend Policji. Mundurowi i czworonożni funkcjonariusze zmagali się w trzech konkurencjach: sprawdzian wiedzy, posłuszeństwo ogólne oraz praca węchowa.

Na pierwszym miejscu uplasował się sierżant sztabowy Kamil Polkowski z psem "Mulka" reprezentujący Komendę Miejską Policji w Suwałkach. Na drugim miejscu znalazł się aspirant Łukasz Czeszczewik z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z psem "Loża". Trzecie miejsce zajął także funkcjonariusz z białostockiej komendy sierżant Bartłomiej Borysewicz z psem "Piryt". Dwaj najlepsi przewodnicy psów służbowych z województwa podlaskiego będą wraz ze swoimi podopiecznymi reprezentować nasz garnizon podczas ogólnopolskich zawodów w Sułkowicach. Turniej odbędzie się od 17 do 22 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej.

Najlepsi policjanci prewencji wyróżnieni

Z kolei najlepszymi funkcjonariuszami służby patrolowo-interwencyjnej okazali się policjanci z białostockiej komendy. Bezkonkurencyjni okazali się sierżant Karol Lisiecki i starszy posterunkowy Paweł Roszkowski. Na drugim miejscu uplasowali się sierżant Łukasz Szkiłądź i sierżant Grzegorz Kiełpiński z tej samej jednostki. Na najniższym stopniu podium stanęli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach - starszy posterunkowy Łukasz Karłowicz i starszy posterunkowy Michał Krzykwa. Po wakacyjnej przerwie dwa najlepsze patrole wezmą udział w XXVII ogólnopolskich zawodach policjantów prewencji Turniej Par Patrolowych - "Patrol Roku", które odbędą się od 13 do 15 września w Szkole Policji w Słupsku.