Wigry Suwałki. Legnica zdobyta i Wigry są na czele tabeli!

Jakub Laskowski
Wigry są niepokonane w I lidze
Wigry są niepokonane w I lidze Piotr Krzyżanowski
Wigry Suwałki znakomicie spisały się w Legnicy. Biało-niebiescy wygrali 1:0 z Miedzią i zostali samodzielnym liderem.

Suwalczanie kontynuują doskonałą serię, trwającą od początku rozgrywek. Podopieczni Dominika Nowaka jeszcze nie przegrali, notując cztery wygrane i jeden remis. Swoją klasę potwierdzili w starciu z bardzo groźną Miedzią.

Losowanie Ligi Mistrzów 2016/2017 [KIEDY, TRANSMISJA TV, LIVE] 25.08.2016

- Rywale w tym sezonie tracą mało bramek - przekonywał przed spotkaniem trener Wigier Dominik Nowak.

Ale suwalczanom udało się złamać żelazną defensywę legniczan. Podlaski pierwszoligowiec od początku naciskał na gospodarzy. Decydujący cios przyszedł na początku drugiej połowy. W 58 minucie składną akcję prawą stroną sfinalizował Łukasz Wroński.

Miedź do końca liczyła na wyrównanie, ale jej próby nie przynosiły skutku. Najbliżej celu był Łukasz Garguła, którego strzał w ostatniej chwili zablokowali defensorzy.

Wigry wzorowo oddalały zagrożenie od własnej bramki i zgarnęły komplet punktów. Przy porażce liderującego przed tą kolejką Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wigry wskoczyły na czoło tabeli. Pozycji lidera biało-niebiescy będą bronić w niedzielę, w meczu z u siebie ze Stalą Mielec.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Wroński (58).
Wigry: Zoch - Cverna, Augustyniak, Kozak, Radecki (84. Karankiewicz), Kądzior, Wroński (70. Gąska), Bucholc, Wichtowski, Bartkowski, Adamek.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:0, Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2:0, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 0:1, Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:3, Wisła Puławy - Chrobry Głogów 3:4, GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 1:1, Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork 1:1, Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2.