Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Autobus do Supraśla. Apelują, by wróciły autobusy linii 111

Redakcja
W zeszłym roku na tym przystanku można było jeszcze wsiąść do autobusu miejskiego linii 111. Bogusław Koniuch w imieniu mieszkańców apeluje, by połączenie wróciło.
W zeszłym roku na tym przystanku można było jeszcze wsiąść do autobusu miejskiego linii 111. Bogusław Koniuch w imieniu mieszkańców apeluje, by połączenie wróciło. Andrzej Zgiet
Mieszkańcy Białegostoku i Supraśla liczą, że będą mogli taniej jeździć między miastami. Burmistrzowi Supraśla pomysł się podoba. Ale liczy na finansowe wsparcie ze strony Białegostoku.

„Połączenia nie spełniają oczekiwań wszystkich użytkowników, gdyż często nie są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich”. To jeden z argumentów, który pojawił się w petycji stowarzyszenia Miasto Mieszkańców. Właśnie oni zwrócili się z apelem o przywrócenie połączenia autobusowego Białostockiej Komunikacji Miejskiej między oboma miastami.

To także dlatego, że regularne korzystanie z oferty PKS-u czy innego przewoźnika kosztuje więcej, niż kupno biletu miesięcznego BKM. - A poza tym na takim bilecie można jeździć wieloma liniami - mówi Bogusław Koniuch, przewodniczący stowarzyszenia.

Tak było jeszcze przed rozpoczęciem 2016 roku. - W końcu to my płacimy podatki. Chcemy powrotu do tego rozwiązania - apeluje Bogusław Koniuch.

Tym bardziej, że przyczyna, przez którą zlikwidowano linię 111 już zniknęła.

II strefa BKM. Nowoczesna chce jej likwidacji

- Grabówka miała oddzielić się od Supraśla, a to oznaczałoby, że w gminie będzie mniej pieniędzy i nie będzie jej stać na utrzymanie autobusu - tłumaczy Bogusław Koniuch. Jednak rząd PiS zdecydował, że jednak Grabówka zostanie przy Supraślu. Tymczasem pieniędzy na utrzymanie linii i tak brakuje.

- Teraz, kiedy między Białymstokiem a Supraślem kursuje PKS, dokładamy do komunikacji 100 tys. zł, wcześniej (za czasów kursowania 111 - przyp. red.) była to kwota osiem razy wyższa - mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. - Ale jeśli Białystok będzie uczestniczył w utrzymaniu tej linii, jesteśmy otwarci na współpracę.

Tylko, że przewodniczący białostockiej rady miasta, póki co rozkłada ręce. - Możemy finansować komunikację miejską tylko w obrębie swoich granic administracyjnych - mówi Mariusz Gromko. Przyznaje jednak, że czeka jeszcze na stanowisko radnych z komisji infrastruktury. Jeśli będzie pozytywne, to może wkrótce do Teatru Wierszalin, Muzeum Ikon czy Domku Ogrodnika będzie można dojechać autobusem BKM-u.

- Wi-Fi działa na zasadzie publicznego hotspotu, z którego mogą korzystać wszyscy użytkownicy - mówi Anna Kowalska z Biura Komunikacji Społecznej w białostockim magistracie. - Aby skorzystać z hotspota należy włączyć obsługę Wi-Fi w smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym. Następnie z listy dostępnych sieci wybrać nazwę zbudowaną w następujący sposób: PRZEWOŹNIK_HOTSPOT_NR BOCZNY AUTOBUSU (np. KPK_HOTSPOT_654). Wtedy urządzenie połączy się z siecią, a system automatycznie wyświetli stronę startową hotspotu BKM.

BKM. Internet z Wi-Fi w autobusach miejskich w Białymstoku (zdjęcia)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny