UWAGA!
  WYPADEK

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Rozwiń
  UWAGA!
  Zwiń

  Tragiczniejsze wypadki w Białymstoku

  Do śmiertelnych wypadków w Białymstoku dochodzi rzadko. Przypominamy te najtragiczniejsze

  Sokólski sport rośnie w siłę

  Sokólski sport rośnie w siłę

  Paweł Trochim ptrochim@poranny.pl tel. 85 711 22 87

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Sokólscy bilardziści

  Sokólscy bilardziści ©Fot. Archiwum

  Sukces za sukcesem, tak można określić występy sokólskich drużyn jak i indywidualnych zawodników. Mamy medale Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy. Sokółczanin z powodzeniem walczy na zawodowym ringu. Gmina Sokółka otrzymała wyróżnienie w plebiscycie “Sportowa Gmina Roku".
  Sokólscy bilardziści

  Sokólscy bilardziści ©Fot. Archiwum

  Warto inwestować w sport. Warto, bowiem ostatnimi czasy przynosi to wymierne efekty. Nieważne, czy to w piłce nożnej, czy w bilardzie, czy w boksie. Ważne, że możemy się cieszyć. Możemy być dumni z dobrej bazy sportowej oraz sukcesów naszych sportowców na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej i europejskiej. To, że Sokółka została wyróżniona w konkursie "Sportowa Gmina roku" nie jest przypadkiem. Po prostu, jesteśmy coraz lepsi.

  Paweł Trochim  W ostatnich latach najlepiej widać, jak zmienia się nie tylko tzw. baza sportowa w Sokółce , ale i jak rośnie poziom sokólskich sportowców.

  Jednym z niedawnych sukcesów był awans piłkarzy Sokoła do II ligi, ale sukcesy odnosimy nie tylko w piłce nożnej. Bilardziści pod wodzą Lecha Piekarskiego z powodzeniem walczą w ekstraklasie. Dumni możemy też być z indywidualnych wyników braci Piekarskich i pozostałych naszych bilardzistów, którzy nie tylko indywidualnie wygrywali mistrzostwa Polski Juniorów, ale zdobywali też medale na imprezach seniorów i na mistrzostwach Europy.

  Od kilku lat prężnie rozwija się sekcja bokserska. UKS Boxing Sokółka , którego trenerem jest Tomasz Potapczyk, jest dziś jednym z najlepszych klubów na Podlasiu. Nasi bokserzy z powodzeniem reprezentują miasto na zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Mamy medale mistrzostw Polski. Doskonałym przykładem dla młodych bokserów są występy na zawodowym ringu sokółczanina Macieja Miszkina. W sobotę na gali Wojak Boxing Night zawodnik pochodzący z Sokółki pokonał na punkty francuza Osmana Dominqueza. Było to już jedenaste zwycięstwo Miszkina. Jak zapowiedział, dąży do tytułu mistrza świata i, co tu ukrywać, jest na dobrej drodze. Świadczy o tym jego bilans: 11 zwycięstw (3 przez nokaut), 0 remisów i 0 porażek.

  W Sokółce mamy jeszcze sekcję pływacką UKS Batory. Bardzo szybko młodzi pływacy tego klubu zaczęli osiągać sukcesy. Na razie są to najlepsze wyniki na Podlasiu, ale pływacy przywozili też medale z zawodów z Litwy czy Białorusi. Najlepiej rozwija się kariera Michała Uściłko, który ma za sobą występy na mistrzostwach Polski.

  Coraz lepiej radzi sobie sokólskie kolarstwo. Katarzyna Kirpsza tradycyjnie wraca ze swoich startów z licznymi medalami.

  Poza tym mamy też szachistów z LUKS Orient Sokółka , którzy udanie grają na zawodach powiatowych i z powodzeniem walczą na turniejach wojewódzkich. W Sokółce działają też sekcje tenisa stołowego, narciarstwa wodnego i żeglarstwa. Szans na kolejne sukcesy jest więc sporo.

  Zobacz, co wydarzyło się w Sokółce. Kliknij na MM Sokółka


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Wszystkie komentarze (7) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama