Sokół Sokółka odpadł z Pucharu Polski

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Sokółczanie (czerwone stroje) nie sprostali II-ligowcowi z poprzedniego sezonu
Sokółczanie (czerwone stroje) nie sprostali II-ligowcowi z poprzedniego sezonu Fot. Paweł Trochim
Piłka nożna n W rundzie przedwstępnej Pucharu Polski zespół Sokoła Sokółka przegrał na wyjeździe z OKS 1945 Olsztyn 1:2. Sokółczanie mimo dobrej gry w II połowie odpadli z dalszych rozgrywek.

W środę piłkarze Sokoła Sokółka Okna i Drzwi rozegrali mecz w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Niestety marzenia o kolejnym szczeblu rozgrywek skończyły się na OKS-ie 1945 Olsztyn. Zespół prowadzony przez Zbigniewa Kaczmarka wygrał 2:1 i to on awansował do kolejnej rundy.

Przez pierwsze 45 min widać było wyraźną dominację gospodarzy. Sokółczanie zaczęli dość nerwowo, co zaowocowało straconą bramką. Już w 12 minucie meczu Daniel Michałowski pokonał bramkarza Sokoła mocnym strzałem zza pola karnego.

W II połowie, po ostrej reprymendzie w szatni, sokólska drużyna zaczęła grać o niebo lepiej. W 52 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Wojtkielewicz. Doprowadził tym samym do remisu.

Nadzieje odżyły ponownie. Wydawało się, że kolejna bramka będzie kwestią czasu. Niespodziewanie jednak w 66 minucie Łukasz Suchocki dostał piłkę na 25 metrze i uderzył bez zastanowienia w sam środek bramki Sokoła. Źle ustawiony Łukasz Trudnos nie poradził sobie z tym uderzeniem, które wpadło tuż pod poprzeczkę. Mimo usilnych starań, podopieczni Witolda Mroziewskiego nie doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się porażką 2:1.

Gra nie wyglądała tak źle w II połowie, szkoda przespanego początku bo ekipa z Olsztyna była jak najbardziej do ogrania.

Po pucharze przyszedł czas na kolejne spotkanie. W sobotę Sokół rozegrał sparing w Supraślu. Zmierzyli się z Jagiellonią Białystok występującą w Młodej Ekstraklasie. Sokółczanie i w tym spotkaniu nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Ulegli przeciwnikowi 0:2.

Natomiast 31 lipca rozegramy ostatni mecz kontrolny przed II ligą. Rywalem będzie III-ligowa Warmia Grajewo.

Rozgrywki ruszają wprawdzie 31 lipca, jednak sokółczanie mecz I kolejki ze Stalą Stalowa Wola przełożyli na inny termin. Wszystko ze względu na trwające prace na stadionie, które mają się skończyć już na początku sierpnia. Dzięki nim sokółczanie będą mogli rozgrywać mecze na własnym boisku.
Nowym terminem tego spotkania jest 25 sierpnia, godzina 17. Tym samym meczem inaugurującym II ligę będzie wyjazdowe spotkanie z Resovią Rzeszów, które odbędzie się 7 sierpni.

Oprócz Jóźwiaka i Łapińskiego do drużyny dołączył ofensywny pomocnik Michał Kopeć, który ostatnio grał w Mazurze Karczew. Jeszcze kilka rund wstecz Michał reprezentował barwy Sokoła. Natomiast niedawno był testowany przez drużynę Ekstraklasy - Lechię Gdańsk.

Nasza drużyna ciągle poszukuje wzmocnień w formacji ofensywnej. Mamy do dyspozycji zaledwie dwóch nominalnych pomocników, a to za mało na II ligę.