Bilard: Konrad Piekarski z podwójną koroną wśród juniorów

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
Konrad Piekarski wznosi puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów
Konrad Piekarski wznosi puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów fot. Paweł Trochim
Mamy dwukrotnego mistrza Polski juniorów w odmianach 9 i 10 bil. Konrad Piekarski udowodnił swoją wartość i w nagrodę pojedzie na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Konrad Piekarski, zawodnik drużyny Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka, reprezentujący nasze miasto i region, zdobył w finałach Mistrzostw Polski Juniorów:

- dwa tytuły mistrza Polski juniorów w odmiany 9 bil i 10 bil,
- tytuł wicemistrza w 14/1
- brązowy medal w 8 bil.

Tym samym Konrad został samym najlepszym zawodnikiem mistrzostw w kategorii juniorów starszych, czyli grupy, która za rok dołączy do seniorów.

Złoty medal w odmianie 10 bil to osiągnięcie o szczególnej wymowie, ponieważ mistrzostwa w tej odmianie bilardu zostały rozegrane po raz pierwszy w historii. Dzięki temu zwycięstwu Konrad Piekarski na kartach polskiego bilardu zapisał się jako pierwszy mistrz Polski juniorów w 10 bil.

Dodajmy, że w ostatnich mistrzostwach nasze miasto reprezentowali również Maciej Nowak oraz Dawid Kieda.

Maciek zajął wysokie 5. miejsca w odmianie 9 bil oraz 14/1, w odmianie 8 bil - 7. miejsce i 9. miejsce w 9 w 10 bil.

Z kolei Dawid wywalczył 9. pozycję w 14/1 oraz w 8 bil został sklasyfikowany na miejscu 17.

Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się w Centrum Szkolenia Bilardowego w Kielcach, były również kwalifikacją do Mistrzostwa Europy Juniorów które zostaną rozegrane (od 27 lipca do 7 sierpnia) w Holandii. Cieszy nas, że sokółczanin jako lider reprezentacji Polski będzie w holenderskim turnieju bronił biało-czerwonych barw.

Przypomnijmy, że Konrad Piekarski w zawodach tej rangi sięgał już po medale. Mamy więc nadzieję, że tym razem młody bilardzista sokólskiego Metal-Fachu LP wróci z nich z tytułem mistrzowskim.