NASZE
  GALERIE

  Podróże wokół Białegostoku

  Rozwiń
  Zaginiona Karina Karwowska nadal się nie znalazła....

  Zaginiona Karina Karwowska nadal się nie znalazła. Poszukiwania chorej na padaczkę 10-latki trwają.

  (na podst. KWP w Białymstoku)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  wyszła na grzyby w miniony wtorek

  wyszła na grzyby w miniony wtorek ©Fot. www.podlaska.policja.gov.p

  <b>Zaginiona</b> Karina Karwowska ma 10 lat. Dziewczynka wyszła z domu w ubiegły wtorek. Nie znaleźli jej ani ludzie ani śmigłowce, samolot bezzałogowy, psy i urządzenia termowizyjne.
  wyszła na grzyby w miniony wtorek

  wyszła na grzyby w miniony wtorek ©Fot. www.podlaska.policja.gov.p

  Wszystko zaczęło się w miniony wtorek. Tego dnia późnym wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie odebrał telefoniczny sygnał o zaginięciu w pobliskich Rzepiskach niespełna 10-letniej, chorej na padaczkę dziewczynki.

  Z przekazanych przez matkę informacji wynikało, że późnym popołudniem jej córka samotnie wyszła z domu do lasu po grzyby i nie wróciła.

  Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z psem służbowym.
  Gdy okazało się, że sprawdzenie najbliższej okolicy, sąsiednich domów i przeszukanie zabudowań gospodarczych nie przyniosło rezultatu, w trybie alarmowym na miejsce zdarzenia skierowanych zostało 90 policjantów z augustowskiej komendy. Do nich przyłączyli się powiadomieni o zdarzeniu strażacy pogranicznicy oraz okoliczna ludność.

  Blisko 200 osób przeczesywało pobliskie lasy w poszukiwaniu dziecka. Z powierza okolicę patrolował wyposażony w kamerę termowizyjną śmigłowiec.

  Karina Karwowska zaginęła, 10-latka jest chora na epilepsję. Przeszukano 160 ha lasu.

  Niestety całonocne poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Rankiem następnego dnia przegrupowano siły. Na miejsce dojechało również kilkudziesięciu policjantów z białostockiego oddziału prewencji. I znowu blisko 200 osób i kilka psów tropiących rozpoczęło przeszukiwanie okolicznych lasów, pól i bagien. W powietrze wzbiły się także trzy śmigłowce - dwa policyjne i trzeci straży granicznej.

  Wyposażone w urządzenia termowizyjne maszyny przez kilka godzin z góry próbowały zlokalizować 10-latkę. Liczyła się każda minuta, gdyż poszukujący wiedzieli, że dziewczynka bez cieplejszej odzieży była już od kilkunastu godzin poza domem, a w nocy mocno spadła temperatura otoczenia. Dodatkowo wiadomo było, że choroba dziecka wymagała systematycznego podawania leków.

  Niestety szczegółowe przeczesanie przez tyraliery kolejnych setek hektarów lasów, pól i bagien również tego dnia nie przyniosło rezultatów. Nie pomogły także opublikowane w mediach i na stronach internetowych fotokomunikaty. Policjanci dodatkowo sprawdzali każdy trop i każdą chociażby najbardziej szczątkową informację mogącą naprowadzić ich na trop 10-latki.

  Poszukiwania 10-latki chorej na epilepsję. 200 osób, śmigłowiec i kamera termowizyjna nie pomogły.

  Przez całą noc z środy na czwartek okolicę w promieniu kilku kilometrów od domu penetrowały policyjne patrole w radiowozach i quadach. Rano do poszukiwań włączono kolejnych 8 policyjnych psów służbowych, które zostały ściągnięte z innych powiatów oraz 5 specjalistycznych psów z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W tym dniu, w zataczających coraz szersze kręgi poszukiwaniach wzięło udział blisko 250 osób.

  Z powietrza wyznaczony rejon patrolował również wyposażony w kamerę termowizyjną bezzałogowy samolot.

  Tymi siłami przeczesano kilkadziesiąt hektarów lasów, podmokłych terenów i bagien oraz okolicę jeziora Kolno. Spenetrowano opuszczone budynki i bunkry oddalone o kilka kilometrów od domu zaginionej. Sprawdzano również studnie szamba i ziemianki w Rzepiskach i sąsiednich miejscowościach Komaszówka i Kolnica. Dokładnie spenetrowano także miejsca wskazywane przez wizjonerów i jasnowidzów.

  W tym samym czasie służby operacyjne zbierały i analizowały wszelkie informacje, które mogły wyjaśnić okoliczności zaginięcia dziecka i ustalić jego losy. W piątek policjanci, strażacy i miejscowa ludność jeszcze raz sprawdzali linię brzegową pobliskiego jeziora, rowy melioracyjne oraz cieki i oczka wodne w okolicy.

  Po konsultacji policjantów z krajowym specjalistą ds. poszukiwań dzieci, zgodnie z jego sugestią jeszcze raz szczegółowo przeszukano zabudowania w promieniu kilkuset metrów od domu zaginionej.

  Poszukiwania dziewczynki wznowione. Ale policja nie wyklucza porwania lub zabójstwa.

  W ramach tego funkcjonariusze Policji oraz strażacy ze specjalnie wyszkolonymi do szukania ludzi psami przeczesali każde gospodarstwo, piwnicę i ziemiankę. Niestety również i tym razem bez rezultatu.

  Od kilku dni na terenie miasta i gminy Augustów oraz Sztabin, w miejscach publicznych, różnych instytucjach, szkołach i sklepach rozwieszane były fotokomunikaty z wizerunkiem małej Kariny. Wyposażeni w takie ulotki policjanci wręczali je także kierowcom w trakcie kontroli drogowych.

  - Prowadzone nieprzerwanie poszukiwania w dalszym toku będą się koncentrowały na docieraniu do kolejnych źródeł informacji na temat poszukiwanej, jak najszerszym rozpowszechnieniu informacji o niej oraz szczegółowej analizie i weryfikacji pojawiających się wersji śledczych zdarzenia łącznie z wariantem, że dziecko mogło stać się ofiarą przestępstwa.W sprawę zaangażowani zostali również policyjni psychologowie. Poszukiwania wciąż trwają - mówi podins. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

  Policjanci proszą wszystkich, którzy widzieli zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jej pobytu o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Augustowie pod numerem telefonu 87 643 93 33 lub z najbliższą jednostką policji telefon 997.


  Zaginiona Karina Karwowska, lat 10

  to:

  c. Wiesława i Małgorzaty

  ur. 27.12.2000 r.

  zam. Rzepiski 18, gm. Augustów

  Rysopis: wzrost 150 cm, waga około 30 kg, szczupła budowa ciała, krótkie blond włosy, oczy niebieskie, twarz owalna, uszy przyległe.

  Ubrana była w: biało-różowe sportowe buty, czarne spodnie oraz białą z wzorem w ciemne kwadraty bluzę z kapturem zapinaną na zamek.

  Dziewczynka jest chora na padaczkę i wymaga codziennego podawania leków.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.poranny.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Poranny.pl poleca

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? [QUIZ]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Oto najpiękniejsze dziewczyny z Woodstocku! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Pilnie zatrudnię. Sprawdź, kto aktualnie oferuje pracę

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Gry On Line - Zagraj Reklama