Bielski sport szkolny ma się dobrze. Na Podlasiu najlepsi są nasi gimnazjaliści.

Janusz Bakunowicz
Znicz Wojewódzkiej Gimnazjady Podlaskiej zapalił Piotr Sawczyński z bielskiego Gimnazjum nr 3. Podczas zawodów nie miał sobie równych i zajął  pierwsze miejsce w skoku wzwyż
Znicz Wojewódzkiej Gimnazjady Podlaskiej zapalił Piotr Sawczyński z bielskiego Gimnazjum nr 3. Podczas zawodów nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce w skoku wzwyż
Chłopcy z Gimnazjum nr 3 w Bielsku Podlaskim zostali mistrzami Podlaskiej Gimnazjady w Lekkiej Atletyce Województwa Podlaskiego. Na trzecim miejscu podium stanęły dziewczęta z tej samej szkoły.

Zaszczyt zapalenia znicza gimnazjady przypadł najlepszemu sportowcowi bielskiego gimnazjum. Był nim Piotr Sawczyński, rekordzista w skoku wzwyż.

W finale gimnazjady wystartowało 55 drużyn chłopców i 58 drużyn dziewcząt z całego województwa podlaskiego.

- Oprócz tego, że moja drużyna chłopców stanęła na pierwszym miejscu na podium cieszy mnie fakt, że za nami znalazła się drużyna z białostockiego Gimnazjum nr 19 o profilu sportowym - podkreśla Włodzimierz Wasiluk, trener drużyny.

W tejże drużynie najwięcej punktów zdobył Piotr Sawczyński, który zajął pierwsze miejsce w biegu na 110 m przez płotki oraz w skoku wzwyż.

Tuż za nim na podium stanął Maciej Borowik, zdobywca pierwszego miejsca w skoku o tyczce i czwartego miejsca w biegu na 110 m przez płotki.

Na trzecim miejscu uplasował się Bartłomiej Dunikowski, który zajął drugie miejsce w skoku o tyczce, czwarte - Gabriel Jarocewicz, który jako drugi przybiegł na metę w biegu na 300 m przez płotki.