Edyta Niewińska wymyśliła niezwykły mebel

Edyta Niewińska wymyśliła niezwykły mebel

Krzysztof Jankowski krzysztof.jankowski@mediaregionalne.pl tel. 85 730 67 86

Kurier Poranny

Aktualizacja:

Kurier Poranny

Edyta Niewińska wymyśliła niezwykły mebel
Edyta Niewińska wymyśliła niezwykły mebel

Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do nietypowych zawodów, w których architekci i projektanci musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez dzieci – od 3 do 14 lat ©Krzysztof Jankowski

Bielska projektantka wnętrz opracowała mebel przygotowany według pomysłu dziesięciolatki. Tak powstała "łóżko-szafo-zjeżdżalnia" nagrodzona w ogólnopolskim konkursie.
Edyta Niewińska z Bielska Podlaskiego jest absolwentką wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej. Prowadzi swoje biuro projektowania wnętrz, a przy okazji próbuje swoich sił w branżowych konkursach.

Pod koniec zeszłego roku zgłosiła się do nietypowych zawodów, w których architekci i projektanci musieli zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi dla nich przez dzieci - od 3 do 14 lat.

- Co za kolory!
Co za fantazja! Co za przyjemność powrotu do czasów, kiedy najlepszym miejscem do zabawy była tajna kryjówka w szafie. Chociaż dawno wyrośliśmy z dziecięcych fantazji, to dzisiaj możemy spełniać marzenia naszych dzieci - mówią organizatorzy konkursu "Mebel dziecięcych marzeń 2014".

Dzieci z całej Polski przesyłały w zeszłym roku organizatorom rysunki swoich wymarzonych mebli. Spośród nich wybrano 10 najciekawszych propozycji. Znalazły się tam m.in. biurko z łóżkiem w kształcie futbolowej piłki, regał na książki zaprojektowany z opon, kwiecisty hamak ogrodowy, czy "wybujany fotel", wyposażony w piloty do wszystkich domowych urządzeń.

- Te pomysły z rysunków dzieci miały być inspiracją dla prac projektantów. Postanowiłam więc zgłosić się do tego konkursu - opowiada Edyta Niewińska.
Jednak projektanci nie mogli sami wybrać sobie rysunku, którym chcieli się zająć, ale musieli zdać się na decyzję organizatorów. Bielszczanka bała się najbardziej abstrakcyjnego projektu autorstwa dziesięcioletniej Kornelii Kin z Bydgoszczy, który przedstawiał łóżko-szafo-zjeżdżalnię.

- I jak to w życiu bywa, właśnie ten pomysł przypadł mi do realizacji - opowiada Edyta.

Czarno-biały rysunek dziesięciolatki przedstawia piętrowe łóżko, z którego zjeżdżalnia prowadzi do szafy. W projekcie przygotowanym przez bielszczankę widzimy mebel, w którym na piętrze znajduje się łóżeczko, z którego pod schodkach lub po linie i ściance wspinaczkowej można przejść na parter z miejscem do nauki i kącikiem do zabawy.

- Projekt przygotowałam w 7 dni, a pod koniec stycznia dostałam wiadomość, że został on nagrodzony - mówi Edyta.

Nagrodą jest nie tylko satysfakcja ze zwycięstwa, ale też profesjonalny program komputerowy do projektowania wnętrz oraz certyfikowane szkolenie i dwutygodniowy staż w międzynarodowej firmie projektowej.

Wcześniej Edyta Niewińska została też laureatką konkursu jubilerskiego za przygotowany projekt pierścionka z brylantem.


Czytaj e-wydanie »

Komentarze

Wszystkie komentarze (2) forum.poranny.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Poranny.pl poleca

Prawybory do Sejmu i Senatu Kuriera Porannego

Prawybory do Sejmu i Senatu Kuriera Porannego

Nasze Miasto Białystok - zobacz rozrywkową stronę naszego miasta

Nasze Miasto Białystok - zobacz rozrywkową stronę naszego miasta

Wypadek radiowozu. Czterech policjantów w szpitalu po zderzeniu z golfem

Wypadek radiowozu. Czterech policjantów w szpitalu po zderzeniu z golfem